Про це сайту "24" розповів голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Політолог зазначив, що питання анексії Криму не зовсім забувається під час міжнародних переговорів. Зокрема, під час зустрічі Меркель і Путіна питання Криму піднімала канцлер Німеччини, підкресливши, що Європа не визнає анексію Криму. Однак, зауважує Фесенко, потрібно бути реалістами.

Меркель, як і вся Європа, бачать, що Росія абсолютно відмовляється від теми Криму. Для Москви Крим як предмет переговорів заперечується і не визнається. Нагадування про анексію в Європі роблять, але обговорювати нічого, тому що Росія цього не хоче. У цьому проблема,
– наголошує експерт.

На думку політолога, в Європі вважають: якщо по Донбасу ще є якісь надії, нехай і маленькі, то по Криму шансів домовитися немає.

При цьому, як зазначає Володимир Фесенко, велику роль тут відіграє Міжнародний суд ООН в Гаазі, де розглядається питання про порушення Росією Конвенції про ліквідацію расової дискримінації в Криму. Проміжне рішення суду, зауважує він, задало таку собі "домашню роботу" для Росії – по відновленню меджлісу кримськотатарського народу і вивченню української мови.

Однак, переконаний політолог, питання Криму – надовго. І немає навіть маленької перспективи для політичного врегулювання.

"Всі плани по врегулюванню, які пропонували – кондомініум (співволодіння), референдуми – Росія не сприймає. Для нас позиція Кремля дуже жорстка: Крим не обговорюється. Тому через суди, зокрема, у травні повинен початися суд з морського права – по лінії ООН, ми повинні створювати юридичні майданчики, які не дозволять забути проблему анексії Криму", – підкреслив Володимир Фесенко.

Нагадаємо, 2 травня в російському Сочі відбулась зустріч Канцлера Німеччини Ангели Меркель з російським президентом Володимиром Путіним. Сторони обговорили, зокрема, й проблеми врегулювання конфлікту на Донбасі.

Читайте також: Меркель у Путіна: перебільшені очікування чи тонка дипломатія?