Як повідомляє прес-служба ЄСПЛ, відповідне рішення прийняв президент Третього відділення Суду, керуючись правилом 39, враховуючи те, що "нинішня ситуація призводить до постійної небезпеки серйозних порушень Європейської конвенції".
У заяві уряду України, поданій 13 березня, йдеться , що “уряд Російської Федерації має утриматися від заходів, які можуть загрожувати життю та здоров'ю цивільного населення на території України”.
Читайте також: Дії Росії щодо України підривають глобальну безпеку у всьому світі, — Яценюк
"З метою попередження таких порушень і відповідно до правила 39, президент закликає обидві зацікавлені договірні сторони утримуватися від прийняття будь-яких заходів, зокрема, військових дій, які можуть спричинити за собою порушення Конвенції прав цивільного населення, в тому числі, наразити їх життя і здоров'я на небезпеку, і дотримуватися їх зобов'язання відповідно до Конвенції, зокрема, щодо статей 2 (право на життя) і 3 (заборона на нелюдське або принижуюче гідність поводження). Обом державам також було запропоновано якнайшвидше інформувати Суд про вжиті для забезпечення дотримання Конвенції заходи", - йдеться в рішенні Суду.
У повідомленні наголошено, що відповідно до правила 39 Регламенту Суду , Суд "може вказати сторонам на будь-які тимчасові заходи, які, як він вважатиме, повинні бути прийняті в інтересах сторін або з метою належного проведення процедури до розгляду".
Нагадаємо, постійний представник РФ в ООН Віталій Чуркін засудив українську владу за те, що вона буцімто нічого не зробила для врегулювання ситуації в Україні. За його словами, Чорноморський флот РФ не буде втручатися в референдум 16 березня.