Таку думку у своїй статті в німецькому виданні Focus висловив німецький політолог Андреас Умланд.

"Дискусії навколо "української кризи" і в Німеччині, і в Європі в цілому в основному зосереджені на політичних ідеях, аргументах про порушення міжнародного права і економічних інтересів. Однак у першу чергу європейців повинно хвилювати інше — власні стратегічні та політичні інтереси", — пише Умланд.

За словами політолога, перша потенційна проблема для Євросоюзу у разі загострення ситуації і можливого колапсу української держави — це потік біженців. Умланд нагадав, що Україна відокремлена від Євросоюзу політично, але не географічно.

І тому, незалежно від підсумків нинішніх переговорів між ЄС та Україною про лібералізацію візового режиму, результат буде один: якщо українська держава не зможе виконувати свої функції або якщо воно зазнає поразки у війні, мільйони українців почнуть емігрувати,
— констатує експерт.

Другою, ще більшою проблемою для ЄС, на думку Умланда, можуть стати українські АЕС, особливо найбільша в Європі атомна станція, розташована під Запоріжжям — усього в 250 км від зони бойових дій на Донбасі.

"Що трапиться з усіма цими станціями, якщо Київ більше не зможе їх контролювати? Що буде з АЕС, якщо українська держава стане банкрутом, буде розтягнута на шматки або переможена Росією?" — зазначив політолог, нагадавши про чорнобильську катастрофу і її наслідки для світу.

Зокрема, Умланд боїться, що бойовики, мобілізовані Росією в напіввійськові підрозділи на Донбасі, можуть вийти з-під контролю Москви. Ці "сепаратисти", тісно пов'язані з ультранаціоналістичними колами в Росії, в безвихідній для себе ситуації можуть загрожувати умисним знищенням Запорізької АЕС, побоюється автор.