"Давайте, присилайте повістки. (…) Це робиться, щоб у тих людей, які не знають своїх прав, забрати їхні водійські права", — запевнила вона в ефірі Громадського.ТБ.
За словами ж іншого юриста — Дмитра Йовдія, — жоден закон не передбачає "зобов’язання особи з'являтися до органів ДАІ і будь-яким чином спілкуватись": чи телефоном, чи вдома.
І те, що вони приходять додому, направляють листи з вимогою надати для огляду автомобілі або для дачі пояснень, це, по суті, є незаконним, і громадяни не зобов'язані реагувати на такого роду виклики. Існує чітка процедура притягнення до адмінвідповідальності: в момент вчинення правопорушення зупиняється водій транспортного засобу, й інспектор ДАІ складає протокол про вчинене правопорушення,
— розповів Йовдій.
У тому разі, якщо ж водій не зупиняється, то інспектор ДАІ може скласти протокол і з наявними доказами вчиненого правопорушення (відеофіксація, залучення свідків того, що відбулося правопорушення) цей протокол відправляти до суду для того, щоб «суд приймав рішення про притягнення особи до адмінвідповідальності".
Читайте також: Євромайдан завтра пікетуватиме ДАІ
"Ця особа має бути викликана до суду і надавати свої докази її невинуватості, якщо вона вважає себе невинною. 29 числа рухалась абсолютно хаотично велика група транспортних засобів, і якщо інспектор ДАІ когось і намагався зупинити, то важко довести, кого він саме зупиняв. Особа зобов’язана зупинитися тільки в тому випадку, коли інспектор ДАІ піднімає жезл і зупиняє безпосередньо ваш транспортний засіб", — каже юрист і додає, що огляд авта можна попросити тільки у разі ДТП.
Нагадаємо, на сторінках у соціальних мережах пишуть, що уже кілька днів ДАІ викликає на співбесіди людей, які 29 грудня брали участь у автомайдані до Межигір'я (до резиденції Президента Віктора Януковича).