Про це йдеться у його заяві з приводу пропозиції прем’єр-міністра Росії Володимира Путіна про об’єднання "Газпрому" і "Нафтогазу", повідомили у прес-службі “Нашої України”.

На думку Віктора Ющенка, відповідна пропозиція Путіна “означає створення "Газпрому" зразка часів "холодної війни", коли газ і нафта використовувалися як інструменти тиску на всю Європу”.

"Такий імперський проект суперечить українським національним інтересам і перекреслює всі успішні напрацювання України за останні 18 років щодо інтеграції української енергетики в цивілізований європейський енергетичний простір, де кожна людина має вільний доступ до енергії за справедливими правилами і нормами”, — заявив Віктор Ющенко.

На його переконання, “це шлях до відновлення в українському, а відтак — європейському енергетичному секторі корупції і диктату монополіста".

При цьому він зазначив, що "раніше подібні пропозиції з російського боку не могли озвучуватися, бо в Україні їх ніхто б навіть не слухав”.

“Нинішня ж влада в Україні, — сказав Президент України 2005–2010 років, — на жаль, готова розглядати пропозиції, а насправді — вказівки, за якими в українців хочуть забрати національну власність, яка створювалася десятиліттями важкої праці багатьох поколінь наших громадян і є ключовим інструментом утвердження української державності".

На його думку, "початок цьому процесу рейдерського захоплення української ГТС було покладено під час підписання кабальних для нашої держави газових контрактів 19 січня 2009 року", а "сьогодні ця гра без правил отримує продовження на новому якісному рівні".

Президент України 2005–2010 років наголошує: "В разі реалізації ініціативи Путіна щодо створення нового "Газпрому", українцям не знайдеться в ньому місця".

"Тепер, після антидержавного рішення Верховної Ради України 27 квітня 2010 року щодо фактично вічного базування ЧФ РФ на нашій території, майже очевидно, що разом з газпромівськими інженерами і техніками на підприємства ГТС по всій території нашої держави прийдуть російські гарнізони для так званого захисту російських громадян і власності на українській території. Такий потенційний сценарій повністю вкладається в логіку сучасної російської воєнної доктрини і загрожує державності України", — застерігає Віктор Ющенко.

Він підкреслив, що нинішня українська влада не має права допустити подібного розвитку подій з непрогнозованими наслідками.

Віктор Ющенко також закликав “іноземних партнерів, насамперед в Європейському Союзі, не допусти нового монопольного диктату на європейському континенті і не бути пасивними спостерігачами за процесом, який загрожує ліквідації Української держави і створює непередбачуване джерело напруженості в центрі Європи".