Угода про асоціацію підписана наполовину

"Це надзвичайно важливий крок, але перший крок для того, аби Україна стала повноправним членом Європейського Союзу, з усвідомленням того, що перед нами стоять неймовірні виклики і треба важкою працею принести зміни в Україну", — каже прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

У негайну дію вводитимуть лише ті сторінки, що стосуються політичної взаємодії, питань безпеки та боротьби з тероризмом. Зона вільної торгівлі, тобто економічний блок — запрацює потім.

Сторони домовилися якнайшвидше завершити торгово-економічну частину угоди та розпочати її практичну імплементацію і підготовку до створення ЗВТ,
— речник МЗС України Євген Перебийніс.


Воювати у Криму Україна не буде

Зараз півострів воліють залишити взагалі без військових, зробити регіон демілітаризованою зоною.

Україна готова приймати родини військовослужбовців і для цього, за нашим наказом, сьогодні готуються санаторії, пансіонати, будинки відпочинку для того, щоб можна було гідно розташувати родини наших військовослужбовців,
— в.о. Президента України Олександр Турчинов.

Аби Крим став вільним від російських та українських солдатів — потрібен міжнародний договір. Центральна влада нині просить ООН підписати таку угоду. Але в ООН з гучними заявами не квапляться. Пан Гі Мун — генеральний секретар організації об'єднаних націй — по черзі їздив то в Москву, то в Київ. І наразі головний меседж — починати обом сторонам діалог.


З ким говорити — не зрозуміло

Росія не визнає владу України, Київ хоче, аби Кремль спочатку війська вивів, і вже потім про щось домовлятись. Партія "УДАР" взагалі закликає розірвати дипломатичні відносити з Росією. Але ця ініціатива поки без підтримки.

У п'ятницю, коли Путін підписав анексію Криму - півострів став юридично окупованим, кажуть правники. Тому одразу ж Верховна Рада мала б вцілому проголосувати за закон про тимчасову окупацію регіону. Але в парламенті — перерва до вівторка. Друге, що парламентарі мали б робити негайно — визначити додаткові кордони, аби "зелені чоловічки" не прийшли на Схід України.

Політологи між тим радять проводити потужну інформаційну політику на Сході Аби там не виникало бажання проводити сумнівні референдуми.

Спроба ескалації конфлікту в східних і південних регіонах найближчім часом буде неминуча. Такі ідеї закидатимуть через соціальні мережі і не тільки — це протестувати проти окупації України Європейським союзом. Тому дуже важливо зараз — це завдання для уряду, ради нацбезпеки, навіть для МЗС певною мірою — підготувати інформаційні матеріали, провести інформаційну кампанію на Сході, де роз'яснювати, що таке Угода про асоціацію, що вона не несе ніяких прямих загроз або проблем для Сходу,
— політолог Володимир Фесенко.

У боротьбі за Крим центральна влада більше покладається на Захід і не робить рішучих дій. Парламент голосує за чергову декларацію, в якій просить світ не визнавати Крим частиною Росії.