"Как молоды мы были" - назва події, що зібрала під одним дахом тих, хто зараз, здебільшого, похід у кіно собі дозволити не може.
“Ми хочемо показувати як дарунок ветеранам, пенсіонерам, тим, хто давно вже в кінотеатрах не був і хто може хоче подивитися старі фільми, як фільми своєї молодості на великому екрані зараз, і порівняти, які були враження тоді, і які враження сьогодні від цих же фільмів”, - каже директор кінотеатру "Жовтень" Людмила Берадзе.
Відкривали захід фільмом 1970 року - "Білоруський вокзал". Загалом, у рамках фестивалю продемонструють 20 незабутніх фільмів про незабуті події з архівів колись такого популярного кіноконцерну "Мосфільм".
“Дуже давно не була, років 10 напевно. Хотіла б подивитися "Ще раз про любов ". Там, здається, Лазарєв грає і не пам'ятаю хто ще - забула”, - каже ветеран Галина Чайка.
Для ветеранів - старе радянське кіно, як відбиток епохи, в якій вони виросли, воювали і жили, і яка не повториться.
“Кіно, як мистецтво, - воно на відміну від багатьох інших мистецтв, воно вміє передавати час, достовірно час. Документальне - це однозначно, а ігрове кіно - реконструкція епохи відбувається. І всерівно дух епохи, відчуття цієї епохи, воно як відбиток на екрані”, - сказав режисер кіностудії імені О.Довженка Олег Фіалко.
Втім, як не диво, не всі ветерани у захваті від такої благодійно мистецької акції - кажуть фільми то ті, вік не той.
“В кінотеатрі я не пам'ятаю, коли була. Я любила ходити в кінотеатри, часто ходила. Але якщо зараз мені 91 рік - мені це треба?”, - каже ветеран Віра Голуб.
“Я в кіно буваю часто. Але не все дивлюсь, бо уже здоров'я не дозволяє - я людина, яка дуже сприймає все близько до серця”, - каже ветеран Інесса Матвієнко.
Фестиваль триватиме від Дня Перемоги і до Дня Незалежності. Відтак, протягом 4-х місяців кожен ветеран щотижня у середу зранку зможе переглядати улюблений радянський фільм.