Найбільше виросла заборгованість із зарплати, а також із виплат до Пенсійного фонду України. Заступник голови Севастопольської міської державної адміністрації Ірина Цокур, проводячи днями засідання Спеціальної тимчасової комісії з погашення соціальних боргів, заявила, що на тлі покращення українсько-російських відносин факт зростання російської заборгованості "виглядає дивно".
За її даними, від початку року 13-й судноремонтний завод, який належить Міноборони РФ, наростив борг із виплати зарплати з нуля до майже чотирьох з половиною мільйонів гривень.
Серед найбільших боржників — і завод "Лазарєвське адміралтейство", який залежить від російських платежів. Його борг у травні перевищив два мільйони гривень. Ще один мільйон гривень заборгував "Севастопольський морський завод", який теж працював за російськими військовими контрактами.
Крім того, у всіх цих підприємств залишається велика заборгованість до Пенсійного фонду України.
Але найскладніша ситуація зберігається на оголошеному торік банкротом Будівельному управлінні ЧФ РФ. Тут борг сягнув майже 11 мільйонів гривень, і це складає половину всієї заборгованості до Пенсійного фонду у Севастополі.
Цокур дала доручення підлеглим підготувати звернення до міської прокуратури, а також переслати цю інформацію до прем’єра Миколи Азарова. Командування ЧФ РФ уже тривалий час "відмовляється" прояснити ситуацію з флотськими боргами, відправляючи журналістів до Москви. Цього разу теж не вдалось отримати жодного офіційного коментаря від флотської прес-служби чи представників штабу російського флоту в Севастополі.