Адже лише з початку року на водоймах України загинуло 46 людей, близько 60 осіб вдалося врятувати.

МНСники застерігають: зимова риболовля - екстримальний вид спорту і без неї не можеш прожити, то слід принаймні дотримуватись правил безпеки. Аби перевірити обізнаність рибалок, рятувальники особисто вирушили на кригу.

Виявилось, що більшість рибалок люди доволі самовпевнені, і часто нехтують елементарними заходами безпеки.

Попри існування правил, які гарантують безпечне перебування на кризі, в Міністерстві надзвичайних ситуацій наполягають: на лід краще взагалі не виходити. Вода - стихія непередбачувана, а відтак чекати можна чого завгодно. А якщо кригу ще й притрусило снігом, небезпеку можна просто не помітити.

”МНС завжди звертається з проханням до людей не виходити на лід в незалежності від температурного режиму, незалежно від товщини. Тому що дуже багато підводних течій, дуже багато місць, де можливо провалитися в крижану воду і потім дуже важко з неї вибратись”, - каже керівник центру зв’язків із ЗМІ при ГУ МНС у Києві Олександр Хорунжий.

Аби уникнути небезпеки, в МНС радять не рибалити на самоті і обов`язково мати при собі мотузку, за допомогою якої людину можна витягти з води. Якщо ж так сталося, що на ваших очах особа провалилась під лід, рятувальники радять спершу подзвонити їм за номером 101, і поки вони доїдуть шукати спосіб допомогти потерпілому.