Ірина Венедіктова 9 квітня у відеозверненні сказала, що домашнє насильство – це не сімейна справа, не спосіб виховання, не специфічний вияв любові, а злочин, про який потрібно заявляти.

До слова Майже 30 років психологічних знущань: як поліція змогла притягнути чоловіка до відповідальності

Які дані оприлюднили в Офісі Генпрокурора

Тільки за січень березень цього року зареєстровано понад 1000 таких кримінальних правопорушень, до суду вже передані більше 650,
– розповіла Венедіктова.

Генпрокурорка заявила, що її "принципова позиція – подбати, щоб у 2021 році роль прокурора у захисті від домашнього та гендерно зумовленого насильства стала більш відчутною".

Яка статистика у 2020 році

Ірина Венедіктова каже, що ситуація загострилась у зв'язку з карантином, коли кривдники і жертви вимушено опинились у закритому просторі.

За 2020 рік кількість звернень з приводу насильства зросла більш ніж наполовину. З них 86% надійшли від жінок, 12% від чоловіків і 2% – від дітей,
– каже генпрокурорка.

За її словами, у 2020 році зареєстрували орієнтовно 3 тисячі правопорушень, майже 200 – стосувались дітей. 2 тисячі з цих порушень скерували до суду.

Окрім того, за минулий рік через домашнє насильство засудили 778 осіб. Ірина Венедіктова заявила, що прокуратура планує впроваджувати спеціалізацію прокурорів цієї категорії.

Також у прокуратурі розповіли, що:

  • кожна третя родина в Україні зустрічається з насильством;
  • від 1 до 3 мільйонів дітей щороку стають його свідками чи жертвами.

Що допоможе у боротьбі з домашнім насильством

  • Торік запустили урядову гарячу лінію з протидії домашньому насильству – 1547. Це сталось завдяки приєднанню України до "Партнерства Біарріц" щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
  • У 2021 році в Генпрокуратурі передбачили 275 мільйонів гривень для розширення мережі служб підтримки постраждалих.
  • Додали також, що розробили дорожню карту, щоб пришвидшити ратифікацію Стамбульської конвенції.