Індонезія нарощує оборонний бюджет

Ринки Індо-Тихоокеанського регіону зацікавлені в сучасному якісному озброєнні й поступово збільшують свою частку у світовому імпорті зброї. Про це повідомляє Defense Express.

Читайте також Яку українську зброю найчастіше купують іноземні країни

Однією з таких країн цього регіону є Індонезія. Україна має шанси експортувати високотехнологічне озброєння до цієї країни.

Протягом останніх 10 років оборонний бюджет Індонезії зріс майже вдвічі у доларовому еквіваленті. Збільшення оборонного бюджету в 2021 році уряд Індонезії передусім пов'язує з необхідністю підтримки та модернізації можливостей збройних сил країни.

У компанії "Прогрес" виданню пояснили, що після тривалих перемовин компанії вдалося переконати індонезійську сторону в перевагах українського озброєння.

Та готова імпортувати "Нептун"

У результаті з Індонезією підписали Меморандум про укладення контракту на постачання ракетного комплексу "Нептун" від київського конструкторського бюро "Луч".

Це означає, що Індонезія може стати першим закордонним покупцем "Нептуна".

Дізнайтеся більше Український ракетний комплекс "Нептун" піде на експорт: що він вміє

Про що свідчить ця співпраця України з Індонезією

  • про довіру індонезійських представників до українського виробника зброї;
  • якщо проєкт буде успішним, українські підприємства отримають гроші, які можна буде спрямувати на реалізацію інших проєктів, необхідних для посилення обороноздатності країни.

Крім домовленостей щодо "Нептуна", "Прогрес" незабаром може укласти контракти й на постачання й іншої української продукції – радарів та авіаційних ракет.

Що відомо про "Нептун"?

Це український береговий мобільний ракетний комплекс з протикорабельними ракетами Р-360. Виготовляє його конструкторське бюро "Луч".

Він може стримувати агресію зі сторони противника, посилювати контроль над територіальними водами, зміцнювати захист військово-морських баз та інших берегових об'єктів у тих напрямках, з яких можуть атакувати.

З 23 серпня 2020 року комплекс прийняли на озброєння Збройних сил України.

"Нептун" знищує ціль: дивіться відео