На тимчасово окупованих територіях вороги тримають населення у страху і не дають повноцінно працювати правоохоронцям, рятувальникам та лікарям. Тож не всі цивільні мають можливість повідомити про той чи інший злочин. Окупанти відчувають безкарність та вседозволеність, однак це триватиме недовго.

До теми Російського військового, який зґвалтував українку, вже могли ліквідувати як ворога

Першому гвалтівнику повідомили про підозру

Заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко розповіла, що з початку війни українські правоохоронці отримують повідомлення про вчинення російськими військовими насильницьких злочинів, зокрема статевих, проти мирних жителів. У перехоплених захисниками розмовах, окупанти навіть вихваляються такими "подвигами".

"Перший пішов". Підписана підозра першому ґвалтівнику. На початку березня під час окупації села на Броварщині військовослужбовець рф застрелив господаря одного із будинків, після чого, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, здійснив наругу над 34-річною дружиною вбитого,
– розповіли в МВС.

Окупант зґвалтував українку неодноразово. При цьому він погрожував жінці та її малолітній дитині розправою. Поліція Київської області вже встановила особу ґвалтівника.

"За оперативною інформацією покидька було ліквідовано військовими України. Втім, ми маємо пересвідчитись в тому, що потвора не уникне відповідальності, якщо ще залишилась живою", – додала Павліченко.

Ґвалтівнику заочно оголосили про підозру щодо порушення законів та звичаїв війни. Його оголосять в міждержавний розшук через Інтерпол.

"Якщо нелюд все ж живий, він буде переданий українському правосуддю та понесе покарання за скоєне – йому загрожуватиме довічне позбавлення волі. Наразі жінка з дитиною перебувають в безпеці, їхньому життю та здоров'ю нічого не загрожує", – зазначила заступниця міністра.

Правоохоронці робитимуть все для того, щоб знайти та покарати кожного окупанта. Павліченко додала, що за такі звірства вони відповідатимуть перед законом та перед Богом.

Зверніть увагу На очах у дитини: на Київщині окупант вбив чоловіка і разом з поплічником ґвалтував його дружину

Куди звертатися щодо злочинів, які вчинили окупанти

Павліченко закликала всіх, хто став жертвою злочинів окупантів, або має інформацію про вчинення ворогами чергових звірств, повідомляти про це відповідні органи.

"Тільки так ми зможемо суворо покарати ворога та розповісти світу про те, як російські військові знищують наш народ та країну", – додала заступниця міністра.

Якщо Ви перебуваєте на території України потрібно звертатися до:

  • Національної поліції України – 102 (номери поліції у регіонах дивіться за посиланням);
  • Органів прокуратури (контакти прокуратури у регіонах можна переглянути за посиланням);
  • Військової адміністрації за місцем вчинення злочину або за місцем перебування;
  • Медичної допомоги – 103;
  • Безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103;
  • Урядової гарячої лінії – 1547;
  • Національної гарячої лінії – 116 123;
  • Боти СБУ та поліції у телеграмі – @stop_russian_war_bot, @ukraine_avanger_bot, @police_helpbot.

Якщо Ви перебуваєте на тимчасово окупованій території:

  • Телефонна лінія Офісу Генерального прокурора щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту – (096) 755-02-40 або conflict2022.ua@gmail.com
  • Інформацію можна передати до Міжнародного кримінального суду otp.informationdesk@icc-cpi.int. Листи приймають будь-якою мовою.