Червона Ferrari – мрія чи не кожного чоловіка. Таких у світі менше тисячі, але її у вас може забрати держава, якщо ви не сплачуєте аліменти.
Читайте також: В Україні зростуть аліменти на дітей: цифри
"Сума аліментів становить близько 300 тисяч гривень. Даний транспортний засіб оцінений в 2 мільйони 300 тисяч гривень у вигляді лоту. Якщо транспортний засіб буде реалізований за цією ціною, решту коштів буде повернуто боржнику", – резюмував директор філії СЕТАМ Олексій Ковтуненко.
Ferrari
Якщо у вас немає грошей, щоб виплатити аліменти, заберуть не тільки авто.
Ми продавали автівки, частини нерухомості, частки нерухомості. Також це суми, які отримують в результаті суспільно-корисних робіт,
– зазначив гендиректор СЕТАМ Віктор Вишньов.
Остерігатися потрібно не тільки власникам нерухомості і елітних автопарків, а й держслужбовцям. Тепер за несплату аліментів можуть звільнити прем'єра, директора НАБУ, не кажучи про чиновників нижчого рангу. Щоб зайняти місце в державному кабінеті, треба надати довідку про відсутність заборгованості. А ще діти почнуть отримувати більше – не менше 900 гривень, і не тільки це.
Читайте також: Аліменти на утримання літніх батьків: Рева зробив уточнення
У Мін'юсті радять не жартувати з аліментами. Тому що ті, хто зволікатиме, ще й сплачуватимуть пеню.
"Якщо понад одного року не сплачуються кошти – це 20% пені, понад 2 роки – 30%, понад 3 роки – 50%", – повідомив начальник в Управлінні юстиції в Києві Станіслав Куценко.
І це не найсуворіше покарання, адже можна навіть загриміти на 2 роки за ґрати.
Поки що покидьками офіційно неплатників аліментів не називають. Але впродовж декількох місяців з ними борються активно. Заборона виїжджати за кордон, водити авто, полювати, володіти зброєю вже дають свої результати. Інколи скупі батьки в сумці одразу приносять 300 тисяч гривень, які завинили за декілька років, розповідають у Міністерстві юстиції.
З початку прийняття нового пакету законів, по всій території України було стягнуто 1,6 мільярда гривень,
– наголосила старший державний виконавець Євгенія Гуріна.
Але ці закони не захищають батьків, які сумлінно сплачують аліменти, скаржиться батько Євген. Він виплачує гроші дитині, але не бачиться з 7-річною Веронікою. Дружина хитрощами переховує дівчинку. Чоловік сподівається, що на це законотворці врешті-решт також звернуть увагу.
Тому Євгену допомогти може лише суд. Чоловік довго збирає документи, а ще потрібно дочекатися рішення феміди. А далі ефективної допомоги від виконавчої служби. Батько вже 2 роки не бачить, як росте дитина. І побачить ще не скоро.