Чоловіку вдалось поєднати прекрасне з корисним. Адже павичі активно реагують на сторонні звуки чи чужинців. У давнину саме ці птахи охороняли тюрми в Туреччині, розповідає господар, а в Узбекистані їх чи не на кожному подвір’ї тримали замість собак.

"Якщо хижак якийсь забіжить вони починають кричати, бувало, що сокіл залетів, сова маленька, вони дивляться хижак літає, і починають кричати, попереджати. Ми відразу вибігли, дивимося, сокола я зловив і випустив", - каже господар павичів Рустем Ваапов.

В Крим павичі приїхали разом з родиною Ваапових, сім`я розводить їх вже понад 20 років. Сьогодні на фермі мешкають 4 види павичів: чорноплечі, індійські, альбіноси та арлекіни. Зараз у птахів шлюбний період - самці розпускають свої 1,5 метра заввишки та 3 метри завширшки хвости, та поважно залицяються до самиць. Харчуються павичі як справжні гурмани - виноград, сир, яйця, кукурудза, гарбузи. Не нехтують також й звичайними овочами та кормом. Для птахів чоловік спеціально облаштував горище в своєму будинку, куди ті поважно підіймаються по драбині.

"Один тут ночував, інший на тому даху, третій на тому даху і ось так вони спускалися, всі прилітали рано вранці. Потім сусіди, хто помідор посадить, хто капусту, вони ходять по городу, починають клювати, скарги з'явилися, довелося закрити в своєму городі", - каже господар павичів Рустем Ваапов.

Господар приватної ферми мріє про ще один рідкісний та дорогий вид павича - яванський, такого птаха в Криму ще немає. Крім того, думає подарувати частину своєї колекції Бахчисарайському ханському палацу, адже в давнину кримськотатарські хани були знаними поціновувачами павичої краси.