Меми вже давно стали частиною життя інтернет-користувачів. Це свого роду невинні жарти над сьогоденням, які ні до чого не зобов'язують.
Читайте також: "ВКонтакте" надає слідству особисті дані користувачів: обвинувачена росіянка показала докази
Хоча в Росії таки зобов'язують, за останній місяць там порушили одразу кілька кримінальних справ за меми та репости в соціальних мережах. Начебто ті ображають почуття віруючих.
Одним з таких став студент з російського міста Барнаул Денис Маркін. Він розмістив світлину, на якій герой серіалу "Гра Престолів" Джоун Сноу зображений у вигляді святого.
Джоун Сноун
Тепер хлопцю загрожує до п’яти років позбавлення волі.
Я просто спав, чую дзвінок у двері, кажуть поліція. Я відкриваю, а мені орден в обличчя і обшук. Кажуть, що я підозрюваний у тероризмі й екстремізмі,
– розповів Маркін.
У Росії стати підсудним через репост дуже легко. За жартівливу картинку там штрафують, відправляють в колонію і психіатричну клініку, відбирають техніку і блокують рахунки. Не менш гучним стало затримання іншої "жартівниці" Марії Мотузної. Вона, як і сотні інших у списках екстремістів. Все що зробила – запостила мем.
Така практика для російських правоохорнців не нова. Вже декілька років там полюють на блогерів у Facebook і Youtube. Найрезонанснішою стала справа Руслана Соколовского, який ловив покемонів у храмі. Тоді чоловіка засудили до трьох половиною років умовно.
У Росії є навіть списки того, що не можна публікувати у соціальних мережах. Там щонайменш 4 тисячи позицій і щодня він доповнюється. Тож невинна картинка або пісня, яку могли репостити років п'ять тому, вже може опинитися поза законом.