Мовляв, учні так і не отримали повного комплекту підручників, не вистачало й українських букварів, в той час як російських надрукували з надлишком. А збірники для підсумкових атестацій у 5-8 класах батьки купували за власні кошти.
Протестні акції вчителів, які вимагали збільшення зарплат, теж не дали позитивного результату. Їхнє матеріальне становище, з огляду на інфляцію, погіршилося і багатьом не до самовдосконалення.
"Сьогодні мінімальна заробітна плата становить 960 гривень, а перший тарифний розряд, який має дорівнювати мінімальній заробітній платі, становить 630 гривень і це означає, що молодий вчитель, маючи 9 тарифний розряд, має зарплату 1080 гривень. Що майже співмірно з середньою заробітної платою, що має технічний працівник", - каже перший директор Українського центру оцінювання якості освіти Лілія Гриневич.
"Ми чуємо заклики, що вчитель мало працює, у нього мале навантаження, що вчитель має оволодіти комп’ютером. Який комп’ютер у сільського вчителя, якщо потрібно рано вранці стати, піти на город, піти до свиней, для того, щоб можна було утримати свою сім’ю", - каже директор центру тестових технологій і моніторингу якості освіти Ігор Лікарчук.
Нагадаємо, прем'єр-міністр Микола Азаров доручив до 1 вересня усім вчителям оволодіти комп'ютерними основами та інформаційними технологіями.