Про те, чи задоволені українці життям та як змінюється цей показник залежно від віку та розміру доходів, свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг".

Читайте також Молодь найчастіше відчуває радість і гордість за себе та Україну

Задоволеність життям

  • більшість опитаних, а саме 57%, зазначили, що загалом задоволені своїм життям,
  • 21% – не задоволені,
  • 23% дали посередню оцінку.

Цікаво, що більше власним життям задоволені люди молодшого віку та ті, хто має вищі доходи.

Серед молоді 16 – 24 років навіть у бідніших майнових групах рівень задоволеності життям є відносно високим. Люди з низькими доходами у 2,5 раза менш задоволені життям, ніж забезпечні.


Чи задоволені українці життям / Інфографіка "Рейтингу"

Мотиваційна структура

Мотивації ділять суспільство майже навпіл:

  • 49% хочуть жити не гірше, ніж інші,
  • 45% хочуть жити краще від інших і досягати успіху.

Принцип "жити краще за інших" частіше спостерігається у покоління Незалежності та середній вікових групах. Натомість у старших людей (від 51 року) переважає протилежний принцип – "жити, не гірше за інших".

Прагнуть кращого життя найчастіше жителі Києва, більш заможні опитані та жінки. Водночас серед жінок надвисокий рівень мотивації за принципом "жити краще за інших" спостерігається в наймолодшій віковій групі (16 – 24 років).


Як українці хочуть жити / Інфографіка "Рейтингу"

Що відомо про опитування

До 30-ліття Незалежності "Рейтинг" провів перше масштабне дослідження з загальною вибіркою у 20 тисяч респондентів з усіх областей, окрім тимчасово окупованих територій Крим та Донбасу. Опитували українців віком від 16 років з 20 липня по 9 серпня 2021 року методом телефонного інтерв'ю.

Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: по Україні – не більше 1,0%, по області – не більше 4%.