Так, наразі на полігоні "Брестський" тривають навчання 38 одшбр – їх продовжили до 11 вересня.

До теми Загородження, знищення шляхів і постійний контроль: як укріплюють кордони з білоруссю

Активність техніки у Білорусі

З кінця серпня в район Бреста йде підвезення як машин постачання (різні вантажівки, водовози, польові кухні), так і серйознішого озброєння.

30 серпня в районі 19:00 до Бреста прибув ешелон з щонайменше 20 одиницями техніки ЗС РБ та 4-ма пасажирськими вагонами, серед озброєння були дві пускові частини ЗРК "С-300". Відомо, що це був ешелон із технікою 115-го зенітно-ракетного полку, який повернувся до Бреста після навчань на полігоні Ашулук у росії. У той же день, до Бресту прибув і другий ешелон з більш ніж 6 танками Т-72 збройних сил білорусі.

Наступного дня, 31 серпня, у Дрогичинському районі у бік прикордонного села Адамове рухалися 5 білоруських БМП, а в Пінську помітили 4 КамАЗи з гаубицями.

1 вересня переміщення наземного озброєння у прикордонні Брестської області з Україною не зафіксовано, проте авіаційна активність висока. Того дня над Брестом проводилися інтенсивні тренування винищувачів, які злітали з аеродромів у Ліді та Барановичах, а також гелікоптерів із Мачулищ. Тренувальну зону перемістили ближче до кордону з Україною. Крім цього, пілоти винищувачів відпрацьовували ракетні пуски.

Фіксація переміщення техніки поновилася вже наступного дня. 2 вересня, у напрямку Івацевичів з боку Берези була помічена колона з 20 одиниць техніки збройних сил білорусі, де крім МАЗів та Уралів, рухалася і РЛС.

Білорусь перетягує техніку ближче до кордону з Україною

Того ж дня на залізничну станцію "Брест-Південний" прибув ще один великий ешелон з військовою технікою: понад 13 бортових Уралів, понад 17 РСЗВ "Град", понад 12 Газ-66, 2 САУ 2С5 "Гіацинт-С" та 3 машини старшого офіцера батареї 1В12 й кілька пасажирських та вантажних вагонів.

Частину техніки могли розвантажити на залізничній станції "Брест-Південний", однак у районі 20:00 цей же ешелон помітили на залізничній станції "Малоріта" – стояв у напрямку кордону з Україною. Вдалося визначити, що це техніка 111-ої гвардійської артилерійської бригади збройних сил білорусі. Також 2 вересня у напрямку Мухавця рухалася ще одна велика колона білоруських сил: 8 вантажних машин (МАЗи, Урали, Зіл-131) та 23 БТР, БРДМ.

Загалом за останні кілька днів у прикордонні з Україною райони Брестської області перекинули:

  • ЗРК "С-300" – 2 одиниці;
  • Т-72 – мінімум 6 одиниць;
  • БМП – 5 одиниць;
  • Гаубиці – 4 одиниці;
  • РСЗВ "Град" – понад 17 одиниць;
  • САУ 2С5 "Гіацинт-С" – 2 одиниці;
  • 1В12 – 3 одиниці;
  • БТР/БРДМ – 23 одиниці;
  • РЛС – 1 одиниця.

Що відбувається

Активісти зауважили, що така кількість військ є недостатньою для агресії проти України. Скоріше за все, стягування додаткової техніки до прикордонних районів може бути черговою спробою нарощування напруги.

До слова, нині речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко розповів, що значних змін у напрямку з білорусі немає, проте підрозділи армії лукашенка продовжують посилювати кордон з Україною.

До теми – яка ситуація на Луганщині: дивіться відео