Тож, виключати ймовірність повторних атак ворога цими ракетами не можна. Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону розповів, чим небезпечні ці ракети.
Увага Кораблі досі на чергуванні, використали не всі ракети, – Гуменюк про загрозу з Чорного моря
Ці ракети неможливо збивати – ну, не може С-300 збити С-300, а це комплекс, який у нас основний на озброєнні,
– пояснив Ігнат.
Ігнат нагадав, що швидкість цих ракет велика – С-300 – понад 3000 кілометрів за годину, С-400 – понад 4000 кілометрів за годину.
Загроза нових атак по Києву
Речник також пояснив, що ракета типу "земля – земля" летить так само, як і балістична: по траєкторії, по дузі. Місце запуску звичайних ракет С-300 до 150 кілометрів. Але є й модифікація ракет С-300, які можуть летіти ще далі. Не кажучи уже про комплекс С-400.
Ці ракети летять з великої відстані і влучають. Чим більша дальність, тим більша неточність. Такий принцип вони застосували по Києву,
– сказав речник.
Він також додав, що існує подальша загроза ударів С-300 по Києву. Але надалі будуть вжиті певні кроки, які стосуються північного напрямку, щоб уникнути цього.
Атака на Київ ракетами С-300 та С-400: коротко
- Зранку 14 січня мешканці Києва почули низку вибухів у місті і на околицях. Після цього, близько 9:40, оголосили повітряну тривогу.
- Через те, що росіяни використали С-300, виявити завчасно у Повітряних силах небезпеку не змогли.
- Згодом у Повітряних силах повідомили, що Росія запускала ракети з Північного напрямку. Пуски були недалеко від кордону.
- Вибухи пролунали в низці районів столиці. Росія завдала ракетного удару по критичній інфраструктурі столиці.
- У Голосіївському районі столиці, на нежитлову територію, впали уламки ракети, постраждалих немає.