Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Василь Мокан.

Читайте також: США прямо звинуватили РФ у насиллі на Донбасі

За словами політолога, на Україну почнеться шалений тиск, у тому числі з боку Заходу, якщо Росія зробить кроки щодо деескалації військового конфлікту і виконає перші два пункти "Мінська-2", які є передумовою введення миротворців. Зокрема, буде відведене озброєння, встановлено режим тиші. В такому випадку, вважає Мокан, від Києва вимагатимуть почати робити кроки в напрямку виконання політичного блоку мінських домовленостей.

Першим пунктом, виконання якого вимагатимуть від України, будуть зміни до Конституції – надання ОРДЛО особливого статусу, амністія бойовиків. Місцеві вибори – наступний етап після введення миротворців під їхнім патронатом. І лише тоді відновлення контролю над україно-російським кордоном. Все це негативно сприйме частина політикуму і українців,
– наголошує Василь Мокан.

Водночас експерт зауважує, що в України зараз слабша позиція, ніж у Росії, оскільки ми не є членами Радбезу ООН, тому не можемо вплинути на рішення щодо миротворців. Хоча, на його переконання, США чітко консолідували з нами позицію, і кожній зустрічі Волкера і помічника Путіна – Суркова передує візит американського дипломата в Україну і погодження позицій.

США зараз є нашим лобістом у переговорах з РФ, який не дасть нівелювати наші національні інтереси. Але в разі прогресу щодо миротворців ми будемо змушені піти на політичні поступки. Інакше знову буде ситуація: ні війни, ні миру. Фактично заморожений конфлікт,
– зазначає Мокан.

При цьому фахівець додає, що Росії не потрібні в перспективі "Д/ЛНР". Це фінансовий тягар.

"Зараз Росія зацікавлена, щоб спокійно провести президентські вибори, в тому числі в Криму. Путін будує образ миротворця і всіляко підтримуватиме на публіці ідею місії ООН. Та неофіційно Москва лобіює власний підхід, який неприйнятний для України. Кремль хоче максимально використати "Д/ЛНР", щоб змусити Україну піти на поступки, вигідні Росії. Москва хоче зробити з ОРДЛО контрольований клондайк, який би давав їй можливість контролювати зовнішню політику України", – наголосив Василь Мокан.

Нагадаємо, ЗМІ повідомляють, що чергова зустріч між спецспердставником Держепу США Куртом Волкером та радником президента Росії Владиславом Сурковим щодо розміщення миротворців на Донбасі може відбутися в березні. Говоритимуть про умови введення миротворців на Донбас. В Росії висунули свої пропозиції: миротворці мають бути лише як охорона спостерігачів ОБСЄ, а не повністю контролювати окуповані території, включно з непідконтрольною Україні ділянкою українсько-російського кордону. Таку пропозицію зі сторони США та України у Росії називають "спробою залити старе вино у нові міхи" і переконують, що таким чином офіційний Київ не планує виконувати мінські домовленості.

Що таке мінські угоди? Це комплекс заходів, узгоджений на саміті в Мінську 11-12 лютого 2015 року лідерами Німеччини, Франції, України та Росії у форматі "нормандської четвірки" і підписаний контактною групою, що складається з представників Росії, України, представників самопроголошених республік з метою деескалації збройного конфлікту на сході України. Домовленості складаються з безпекового і політичного блоків. Перші два пункти передбачають припинення вогню і відведення важкого озброєння сторонами конфлікту.