Про це повідомляє BBC з посиланням на джерела у Києві.
Читайте також: Зустріч Порошенка з Трампом: про що говорили президенти за зачиненими дверима
Зазначається, що ці гроші український гарант передав особистому адвокату господаря Білого дому Майклу Коену, аби той узгодив усі питання щодо майбутньої зустрічі між президентами.
За інформацією журналістів, ця виплата здійснювалася за участю посередників Порошенка, щоправда Коен не був зареєстрованим як представник від України, хоча цього вимагає американське законодавство.
Крім того, підкреслюється, що невдовзі після повернення Порошенка до України, Національне антикорупційне бюро припинило розслідування щодо колишнього керівника виборчого штабу Трампа – Пола Манафорта.
Як розповів високопоставлений офіцер української розвідки з адміністрації президента Порошенка, перед зустріччю у Білому домі Коена привезли до України. Таким чином, український лідер нібито вирішив створити неофіційний канал зв'язку з Трампом, оскільки українське посольство у Вашингтоні могло організувати для Порошенка лише коротку зустріч з президентом США для спільного фото, натомість українському лідеру потрібно було щось, що можна було б назвати "переговорами".
Видання пише, що налагодження зв'язків з Трампом було доручено колишньому помічнику Порошенка, який зі свого боку звернувся українського депутата – ім'я та партія політика не називаються.
За повідомленнями знайомих з ситуацією джерел ресурсу в Києві, нардеп використав особисті контакти в єврейських організаціях у штаті Нью-Йорк, які і допомогли налагодити контакт з Коеном – адвокатом Трампа і посередником, який має довіру. У підсумку правозахисник отримав 400 тисяч доларів.
Водночас припускається, що сам Трамп міг і не знати про такий підробіток свого юриста.
Крім того, ще одне джерело у столиці України оприлюднило ті самі деталі, але, за його даними, у загалом сума виплати була більшою – 600 тисяч доларів.
До слова, два неназваних українці та сам Майкл Коен не підтвердили BBC цю інформацію.
Джерело видання у Києві стверджує, що допомагав в організації зустрічі і Фелікс Сатер, колишній засуджений бандит і у минулому діловий партнер Трампа. Адвокат Сатера також заперечує всі обвинувачення.
Адміністрація Президента України зі свого боку від будь-яких коментарів відмовилася.