Після того, як він, а також дружина екс-міністра Ірина поспілкувалися з Луценком в СІЗО, вони написали заяву на ім’я генпрокурора, в якому запевнили, що готові в п’ятницю припинити ознайомлення з матеріалами кримінальної справи і таким чином формальної підстави продовження терміну арешту, на якому наполягала прокуратура, не буде, розповів у четвер, 28 квітня, на прес-конференції в Києві адвокат Луценка Ігор Фомін.

"Ми готові завтра припинити ознайомлення з матеріалами кримінальної справи і підписати всі документи", — сказав адвокат.

Захист просить Пшонку розглянути заяву до 30 квітня, "тобто до травневих свят", оскільки Луценко голодує з минулої п’ятниці на знак протесту проти продовження його арешту і це може ще більше погіршити його стан здоров’я.

"Якщо йому змінять міру запобіжного заходу, він припинить голодування. Цим він лише намагається привернути увагу на незаконність дій прокуратури", — підкреслив Фомін.

Адвокат пояснив, що для зміни запобіжного заходу з арешту на будь-який інший, не пов’язаний з утриманням під вартою, не потрібне рішення суду: змінити запобіжний захід формально може і слідчий.

Відповідаючи на питання про те, чи буде захист просити Луценка припинити голодування, якщо не піде відповідна реакція генпрокурора, Фомін сказав: "якщо не буде задоволено клопотання, то в середу ми з ним зустрічаємося і вирішуємо, як поводитися далі".

Адвокат підкреслив, що рішення про голодування було рішенням самого Луценка та приймати рішення про його припинення може виключно сам екс-міністр.