Раніше Українська корпорація по виноградарству та виноробній промисловості "Укрвинпром" офіційно внесла виноградарські та виноробні зони до Реєстру США. Таким чином закарпатське вино зможе стати повноправною частиною світового ринку.

Дивіться також Вибір сомельє: експерти порівняли українські та імпортні вина з масмаркету

Зазначення "Закарпатське вино"

Повідомляється, що реєстрація географічного зазначення "Закарпаття/Закарпатське вино" відкриває нові можливості для виробників та сприяє визнанню України як виноробної нації. Це зазначення стосуватиметься білих, рожевих та червоних вин, вироблених на території південно-західної частини Закарпатської області, де Паннонська рівнина переходить у схили Карпат.

Ця подія є знаковою не тільки для Закарпатського регіону, а й для всієї України, підкреслюючи унікальність української культури та сприяючи її популяризації на міжнародній арені,
– вказав заступник міністра економіки Віталій Кіндратів.

Таким чином закарпатське вино зможе стати в один ряд з такими брендами, як Кава (каталонське ігристе вино) та Просекко (виробляється лише в 9 провінціях Італії). Український продукт має шанс вийти на європейський ринок і представляти державу на міжнародній арені.

Крім того, ведеться робота над реєстрацією бренду "Wine of Ukraine", що, як очікується, сприятиме зміцненню міжнародної репутації українських вин.

Споживання алкоголю українцями

  • З 24 листопада і по 8 грудня 2023 року група Alcohol, Illicit Drugs & Prison Health (ADU) провела дослідження рівня споживання алкоголю українцями. Загалом зі 100% опитаних понад три чверті (77,4%) заявили, що вживали алкоголь у 2023 році.
  • Зокрема, 21,5% опитаних вказали, що впродовж року стали менше вживати алкоголю. Ще майже 7% вказали, що перестали пити взагалі. Всього 5,5% громадян відповіли, що почали пити більше.
  • Приблизно половина опитаних вказала, що пила алкоголь в середньому раз на місяць.