Відповідну інформацію виданню підтвердили в пресслужбі Харківської обласної військової адміністрації. Про це стало відомо 24 червня.

Нагадаємо Мера міста Південного на Харківщині взяли під варту через підозру у держзраді

Засуджений мер Південного вийшов на роботу

Так, дійсно він (мовиться про Олександра Брюханова – 24 канал) повернувся до роботи. Є ж законний порядок. Вказане питання регулюється законом "Про місцеве самоврядування" (цей закон, зокрема, передбачає дострокове припинення повноважень у разі вироку за корупцію, відкликання за народною ініціативою – 24 канал),
– пояснила пресслужба Харківської ОВА.

У обласній військовій адміністрації додали, що:

  • прокуратура їм сказала, що на вказане судове рішення апеляцію подавати не будуть;
  • просити суд про відсторонення його від посади обвинувачення не могло, оскільки він обіймає виборну посаду.

Прокуратура змінила статтю у справі Брюханова

Юрист громадської організації "Харківський антикорупційний центр" Володимир Рисенко розповів, що прокуратурі варто пояснювати не те, чому неможливо відсторонити Брюханова від посади, а чому обвинувачення змінило кваліфікацію по його справі з "державної зради" на "посягання на територіальну цілісність".

Юрист пригадав:

  • є ухвала Київського районного суду Харкова від 27 травня, якою за клопотанням прокуратури продовжено термін слідства щодо Брюханова;
  • термін продовжили тому, що не була готова експертиза аудіовізуальних матеріалів, на яких зафіксовано виступ мера перед людьми, які просять видати зброю теробороні, а він говорить, що не треба цього робити;
  • тоді слідчі прокуратури вказали статтю, за якою розслідується справа, – частина 1 статті 111, тобто державна зрада. І вказали на докази, які чітко свідчать про саме цей склад злочину – покази очевидців, заяви людей до прокуратури.

А 11 червня з'являється угода про визнання винуватості, в якій раптом прокуратура перекваліфіковує його дії на статтю 110 – заклики до зміни територіальної цілісності України,
– пояснив Рисенко.

Варто пригадати, стаття про державну зраду передбачає ув'язнення на 12 – 15 років, а про зміну територіальної цілісності України – тільки 5 – 10 років.

"Не треба було б його відсторонювати. Якби обвинувальний акт пішов за статтею "державна зрада", він би отримав реальний термін. Слідчий прокуратури ж задокументував, що Брюханов сказав людям: не треба чинити опір російським окупантам, і він звернувся до міськради, щоб ТрО не видавали зброю. Три місяці ж розслідувалася справа, аж раптом за два тижні все змінилося", – зауважив Володимир Рисенко.

Коротко про справу щодо Брюханова

  • 20 червня Київський районний суд міста Харкова виніс рішення щодо справи Олександра Брюханова. Мера Південного засудили до 5 років тюрми. Проте зі звільненням від покарання та іспитовим строком у 2 роки. Тому Брюханов вийшов на волю.
  • Варто пригадати, що ще 5 березня Харківська обласна прокуратура взяла під варту 65-річного голову Південної міської територіальної громади. Тоді писали, що його підозрюють у державній зраді. Разом з мером затримали його заступника, керівника місцевого райвідділку поліції й дільничного інспектора.
  • Тоді Харківська прокуратура стверджувала, що встановила: "Представник влади вчинив умисні дії щодо державної зради на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України шляхом вчинення перепон в озброєнні військових формувань задля захисту міста від військових Росії у період збройного конфлікту".
  • Окрім того, Брюханова затримували ще 28 лютого 2022 року. Тоді глава Харківської ОВА Олег Синєгубов також пояснював, що мовилось саме про затримання за статтею про державну зраду.

Дивіться також – у Херсоні підірвали автомобіль відомого колаборанта Дмитра Савлученка: відео