Таку думку сайту "24" висловив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов, коментуючи заяву прем’єра Володимира Гройсмана про необхідність прийняття закону "Про місцевий референдум".
Гарна ідея в руслі розвитку місцевого самоврядування і децентралізації. Такі референдуми відрізняються від загальнонаціональних тим, що вони вирішують локальні питання місцевої громади. Рішення, які стосуються муніципальних, комунальних, інфраструктурних і локальних проблем, як це відбувається в європейських країнах,
– зауважив експерт.
Ключовою проблемою, на думку Карасьова, є те, щоб на місцеві референдуми не виносилися питання федералізації, автономного статусу територій. Якщо в такому законі буде заборона для винесення цих питань на референдум, тоді для будь-якого регіону країни буде тільки користь.
При цьому, вважає Вадим Карасьов, закон про місцевий референдум, буде в інтересах місцевої влади.
Такі референдуми щодо вирішення локальних проблем підуть на користь громаді, місцевому самоврядуванню. З іншого боку, закон зможе активізувати жителів громад на участь у місцевому самоврядуванні. Щоб така участь зводилася не лише до виборів мерів і депутатів обласних і міськрад,
– зазначає політолог.
Він також нагадав, що в Київраді давно про це говорять і виступають з такою ініціативою.
Читайте також: Гройсман розкритикував попередню медичну реформу і запропонував свою
"Гадаю, на рівні муніципальної влади зріє розуміння того, що місцевий референдум може стати хорошим інструментом для розвитку місцевого самоврядування та громад у цілому", – говорить експерт.
На думку Вадима Карасьова, прийняття цього закону нинішнім парламентом цілком реалістично. При умові, що автори передбачать запобіжники від будь-якого прихованого сепаратизму.
Нагадаємо, глава уряду Володимир Гройсман у понеділок озвучив пропозицію прийняти закон "Про місцевий референдум".