Де біженцям надають фінансову допомогу, розповідає 24 Канал.
Дивіться також В яку країну краще їхати біженцям у 2025 році
Австрія
Австрія продовжує надавати біженцям фінансову допомогу. Зокрема "кишенькові" кошти у розмірі 40 євро на місяць, 150 євро на рік на одяг та до 200 євро на одну дитину на рік, щоб придбати їй шкільне приладдя.
Якщо біженці проживають у приватному помешканні й не мають фінансових ресурсів, вони можуть подати заявку на базову допомогу до місцевого органу райдержадміністрації.
Субсидія на оренду житла становить до 165 євро для однієї людини або до 330 євро для сім’ї із двох людей на місяць. Також можна отримати грошову допомогу у розмірі до 260 євро на місяць для дорослих та до 145 євро – для неповнолітніх.
Болгарія
Програма багатоцільової грошової допомоги (MPCA) та підготовки до зими УВКБ ООН в Болгарії надає одноразову грошову допомогу в розмірі 900 левів (460 євро) вразливим категоріям біженців на базові та зимові потреби.
Велика Британія
У Великій Британії біженцям виплачують одноразову допомогу у розмірі 200 фунтів на особу. Також дорослі можуть отримувати до 480 фунтів за програмою Universal credit щомісяця. На одну дитину додатково виплачують 92 фунтів на місяць, а за кожну наступну – ще 76 фунтів.
Данія
Біженці з України мають право на отримання фінансової допомоги у Данії, однак її розмір сильно варіюється від низки факторів. Щоб оформити необхідні документи та допомогу, потрібно звернутися до Служби обслуговування громадян Данської імміграційної служби. Також фінансову допомогу виплачують окремі комуни країни.
Естонія
Біженці можуть отримати разову компенсацію за оренду житла у розмірі до 1200 євро. Однак заявку необхідно подати протягом перших 6 місяців після отримання першої посвідки на проживання в Естонії.
Латвія
Українці у Латвії можуть отримати одноразову фінансову допомогу в кризовій ситуації у розмірі 272 євро на дорослого й 190 євро на дитину. У 2025 році ці виплати ще підвищать до 343 євро на дорослу людину та до 240 євро на кожну дитину. Для отримання цієї допомоги потрібно взяти у міській соціальній службі довідку про кризову ситуацію.
Також біженцям надають щомісячну фінансову допомогу у розмірі 109 євро на першу людину та 76 євро на інших членів родини.
Литва
Литва надає вразливим категоріям біженців одноразову фінансову допомогу в розмірі 176 євро на найнеобхідніші витрати. На виплату мають право:
- родини, які мають від 3 дітей віком до 18 років;
- самотні батьки чи опікуни, які прибули з дітьми віком до 18 років;
- сім’ї з дітьми з інвалідністю до 18 років;
- люди з інвалідністю;
- вагітні жінки;
- літні люди 60+.
Для отримання фінансової підтримки необхідно зареєструватися в Департаменті міграції та отримати посвідку на тимчасове проживання в країні.
Нідерланди
Безробітні українці в Нідерландах, які живуть у наданому житлі, мають право на фінансову підтримку в розмірі 260 євро. Сума складається з двох частин: 205 євро як оплата за харчування та 55 євро – на інші особисті потреби. Тобто якщо у центрі видають триразове харчування, то муніципалітет видаватиме лише 55 євро на місяць.
Виплати припиняться, якщо людина знайде роботу і житло.
Німеччина
У Німеччині біженці все ще можуть отримати фінансову допомогу – виплати надаються залежно від рівня доходів і працевлаштування. З січня країна пропонує скоротити розмір фінансової допомоги, однак вона все ж залишиться.
Польща
На допомогу можуть претендувати лише батьки з дітьми. Зокрема біженці з маленькими дітьми можуть взяти участь у програмі "Активні в яслах" (Aktywnie w żlobku) – за умови що мама працює, і вона та її дитина мають безперервний статус PESEL UKR впродовж 365 днів.
Також батьки школярів до 18 років можуть податися на виплати в рамках програм "Сім'я 800" та "Добрий старт" залежно від того, чи навчається дитина в польському закладі освіти.
Чехія
Біженці в Чехії теж мають змогу отримувати фінансову допомогу, вразливі категорії людей отримують більшу суму.
Протягом перших 150 днів перебування у Чехії гуманітарна допомога надається в розмірі прожиткового мінімуму, а потім знижується до мінімуму, необхідного для існування.
Подальші виплати залежать від фінансового стану, працевлаштування та складу сім'ї.
Норвегія
Біженці в Норвегії можуть розраховувати на щомісячні виплати у розмірі 520 євро, але для цього вони мають проживати у центрах приймання біженців та зареєструватись у Національному центрі реєстрації.
Також влада виплачує 1 500 євро допомоги тим, хто вирішив повернутися додому.
Швеція
Українці можуть отримувати від Шведської міграційної агенції добову допомогу, яка становить 71 шведську крону на день (7 євро). А ті, хто беруть участь у програмі соціального страхування, отримують 308 шведських крон (30 євро) на день.
Швейцарія
Ця країна також пропонує фінансову допомогу біженцям з України, однак вона припиняється, як тільки людина виходить на роботу.
Румунія
Країна виплачує допомогу у розмірі 750 леїв (150 євро) окремим біженцям та 2 000 леїв (402 євро) на місяць для сімей. На харчування додатково виплачують ще 600 лей (120 євро). Така допомога діє 4 місяці.
Для її отримання дорослі повинні бути зареєстровані як безробітні або мати роботу, а діти – ходити до школи.
Молдова
Біженці мають право на виплату 2 200 MDL (молдавський лей) на місяць (орієнтовно 114 євро).
Новим біженцям, які прибувають до Молдови, надають двомісячну первинну допомогу залежно від ступеня вразливості.
Після завершення цього періоду вони повинні забезпечити собі стабільний правовий статус в країні. До прикладу: оформити заяву на отримання посвідчення одержувача тимчасового захисту, статусу біженця, гуманітарного захисту, статусу особи без громадянства або посвідки на проживання (тимчасової або постійної).
Португалія
Українці з тимчасовим захистом можуть розраховувати на виплати в рамках програми "Дохід від соціальної інтеграції (RSI)". Розмір допомоги складає менше ніж 200 євро на місяць для дорослих та 100 євро на дитину. Однак ці виплати лише для тих, хто не має інших джерел доходу.
Словаччина
У Словаччині УВКБ ООН та ЮНІСЕФ надають фінансову допомогу вразливим категоріям біженців. Особливо літнім людям, людям з інвалідністю чи серйозними захворюваннями, багатодітним родинам, батькам-одинакам тощо.
Також на допомогу можуть претендувати люди, які не мають постійної роботи чи постійного джерела доходу або ж заробляють нижче за прожитковий мінімум.
Ірландія
Біженці в Ірландії отримують 38,80 євро на тиждень на дорослого і 29,80 євро на дитину. Людям з інвалідністю надають соціальну допомогу в розмірі 220 євро на тиждень (disability allowance).
Франція
У Франції українські біженці отримують допомогу у розмірі 6,8 євро на добу. На місяць людина може отримати близько 204 євро.
Фінансова допомога для сімей зростає пропорційно кількості людей. Якщо біженці не мають соціального житла, їм також виплачують компенсацію у розмірі 7,4 євро на добу на одну особу.
Загалом виплати на одну людину становлять 426 євро на місяць, а для мами з дитиною – 528 євро.
Канада
Разової допомоги біженцям, які прибувають до Канади, вже давно немає. Однак провінції продовжують надавати різну фінансову допомогу українцям.
Варто також зауважити, що отримати статус біженця в Канаді наразі вкрай важко. Й останні новини дали зрозуміти, що країна навряд прийматиме нові заяви.
США
Фінансова підтримка надається через програми TANF, SNAP, та Medicaid. Розмір виплат варіюється від 300 до 800 доларів на місяць залежно від обставин.