"Я думаю, що в Києві буде близько 16 округів. Я думаю, що число 16 є найбільш вірогідним з усіх, які у нас можуть бути", — заявив Магера.

Він пояснив, що збільшення кількості округів у столиці пов’язано з тим, що закордонні виборчі дільниці будуть у відповідності з законом приписані до столичних округів.

"А це 435 тисяч виборців, які проживають за кордоном. Тому зрозуміло, що це вплине на збільшення кількості округів у місті Києві", — зазначив заступник глави ЦІК.

Він зазначив, що в Комісії він курирує Київ і Житомирську область.

Магера нагадав, що згідно із законодавством, ЦВК повинна не пізніше, ніж за 200 днів до дня голосування визначити кількість одномандатних виборчих округів у кожному регіоні, і не пізніше, ніж за 180 днів створити 225 округів. Тобто мова йде про календарні дати 10 і 30 квітня відповідно.

Округи створюватимуться на підставі даних Державного реєстру виборців. За словами Магери, середня кількість виборців в одному окрузі становитиме приблизно 163 тисячі людей.

Безумовно, що виборчий округ не може створюватися з частин двох і більше регіонів України. Другий момент: округ створюється з приблизно рівною кількістю виборців з відхиленнями не більше 12% в більшу чи в меншу сторону. І очевидно, що територія округу повинна бути цілісною
— заступник голови ЦВК Андрій Магера.

Заступник голови ЦВК зазначив, що члени ЦВК — куратори регіонів — мають право звернутися до місцевих органів влади у випадку необхідності, щоб порадитися щодо створення округів. Разом з тим, він не виключає, що при створенні округів будуть враховані побажання влади.

"Про це багато пишуть, говорять, це є в ЗМІ. Я такий момент виключати не можу хоча б тому, що певне бачення створення територіальних виборчих округів, яке є у представників влади, може бути подано руками когось із членів ЦВК, і за це рішення можуть проголосувати 8 або 9 членів комісії", — сказав він.

Магера також повідомив, що кількість округів у регіонах відрізнятиметься від того, яке було на парламентських виборах в 2002 році.

"Скажу з упевненістю на 99% — буде відрізнятися хоча б тому, що кількість виборців змінюється. В певних регіонах України вона різко скорочується, скажімо, в Донецькій, Луганській, Чернігівській областях. Але, тим не менш, невелике зростання є в Закарпатській області. Тому ми можемо говорити, що в різних регіонах Україні, очевидно, ці цифри будуть трохи відрізнятися", — сказав заступник голови Комісії.

Як відомо, парламентські вибори в Україні пройдуть 28 жовтня цього року.

Як раніше повідомлялось, вибори нардепів проходитимуть за новим "Законом про вибори".