Це робот з дистанційним управлінням, основна функція якого - передача ефекту присутності співрозмовника. Новинка має мінімалістичний дизайн, і вже отримала прізвисько Каспер через схожість з відомим мультиплікаційним персонажем.
“Ми створили Telenoid R1 таким, аби він нікого не нагадував. У ньому можна впізнати людину, але мінімалістичний дизайн не дозволяє розрізнити чоловіка чи жінку, молодого чи дорослого”, - каже керівник проекту, професор Університету Осаки Ісіґуро Хіросі.
Важить андроїд мало - 5 кілограмів, тому його легко брати на руки. Багато уваги розробники приділили силіконовому покриттю - на дотик воно нагадує шкіру людини. Керування "Теленоїдом" відбувається через спеціальне програмне забезпечення на комп'ютері. Програма в потрібний момент відсилає андроїду сигнали рухати головою чи тілом через звичайне інтернет-з'єднання. Встановлені поблизу робота камери передають зображення назад до комп'ютера, що дозволяє оператору бачити і свого співрозмовника, і андроїда.
Голос людини, яку заміняє робот під час розмови, відтворюється через спікери у його грудях. Рух губ далекий від ідеального, але хоча б схоже, що андроїд говорить. Окрім цього, Telenoid R1 передає не лише голос, але й рухи голови та очей відсутнього користувача.
Те, що робот не схожий на жодну конкретну людину, дозволить власнику абстрагуватися від штучного співрозмовника та зосередитися на розмові. Розробники вважають, що дитячий силует "Теленоїда" може спростити спілкування між бабусям і дідусям та їхніми онуками. Також цей андроїд має хороші перспективи у дистанційному навчанні чи догляді за людьми.
“Нам вдалось успішно втілити ідею присутності людини. А зараз ми працюємо над розробкою специфічних програм для кориснішого та більш цілеспрямованого використання робота вдома. До прикладу, за допомогою цих програм можна буде на відстані доглядати за літніми людьми чи зосередитися на дистанційному навчанні. Ми сподіваємося, що робот добре продаватиметься завдяки цим розробкам”, - каже директор компанії-дистриб’ютора Eager CO ltd. Курокі Казунарі.
"Теленоїда" почнуть продавати наприкінці цього - на початку наступного року. Його орієнтовна ціна - 8 тисяч доларів. Окрім цього, пізніше розробники запропонують вдосконалену версію робота за захмарною ціною - 35 тисяч.
3 хв
Завдання Telenoid R1 - передача ефекту присутності співбесідника
Японці продовжують експериментувати з робототехнікою. Науковці Університету Осаки та Дослідницького інституту передових засобів телекомунікації представили чергову новинку - андроїда під кодовою назвою Telenoid R1.