У спілкуванні з журналістами заступник глави ГУР МО Вадим Скібіцький поділився припущеннями. Він висловив свою думку, чи завдадуть росіяни тактичного ядерного удару.
Читайте також Три сценарії поразки Путіна, чому Захід досі не дає танки: що про Україну пишуть західні ЗМІ
Рівень загрози знизився
По-перше, на сьогодні загроза і взагалі риторика застосування ядерної зброї не стоїть так актуально, як це було на початку осені. Цьому сприяли і заходи міжнародної спільноти щодо ядерної безпеки, включаючи реакцію Сполучених Штатів Америки, Китаю, країн Європи,
– наголосив Скібіцький.
Він також додав, що українська сторона постійно стежить за всім, що пов'язане з ядерною зброєю. Особливо гостро це питання постало перед початком повномасштабного вторгнення. І на це є низка причин.
Одна з них – носії ядерної зброї зберігаються у Криму. Ба більше, окупанти на регулярній основі відпрацьовують питання доставки ядерного боєзаряду. Також вони займаються підготовкою зброї до її можливого застосування.
Слід пам'ятати, що мовиться про тактичну ядерну зброю, виготовлену ще за часів Радянського союзу. Скібіцький зауважив, що дійсно окупантам вдалося продовжити термін експлуатації. Водночас на "Іскандерах", а також "Калібрах" бойовий заряд навіть не випробовувався.
Але з усім тим усі розуміють, що ядерна зброя у режиму Путіна є. І Москва використовує це як один з елементів тиску та залякування,
– наголосив він.
Скібіцький підкреслив, що ядерна зброя у Росії – один з елементів залякування. І якщо говорити про застосування тактичної ядерки, то вона не вирішить основне стратегічне завдання ворога.
Ядерний шантаж не спрацює
- Почнімо з того, для чого Росія продовжує ядерний шантаж. За словами російського опозиціонера Дмитра Гудкова, Кремль робить це для того, щоб залякати західних лідерів. І певною мірою це працює, адже вони досі не можуть домовитися з питанням надання Україні танків.
- Водночас політолог Андрій Вігірінський наголосив, що союзники надають нам допомогу без огляду на російські погрози. Тож зв'язок між ядерним шантажем і зволіканням у постачанні танків шукати не варто.
- Колишній співробітник СБУ Іван Ступак зауважив, що Росія може завдати ядерного удару, але не по Україні. Він спирається на міркування журналіста Христо Грозєва. Останній заявив, що Путін може вибрати мішенню Польщу.
- Водночас американський політик Юрій Рашкін наголосив, що ядерні погрози Росії не врятують режим Путіна. Він зауважив, що диктатор отримав "по руках" не лише від Сполучених Штатів і західних союзників. Проти застосування ядерки виступили навіть Китай та Індія.