Останні кілька тижнів народні обранці попрацювали плідно - ухвалили бюджетний кодекс, проголосували за судову реформу та місцеві вибори.
Ще раніше парламентарії підтримали резонансну угоду щодо Чорноморського флоту, яка викликала найбільше протистояння у парламенті. Під час ухвалення закону у сесійній залі дійшло до бійок, метання яєць та димових шашок.

Тож до ухвалення серйозних документів народним обранцям не звикати. Правда, їхню якість депутати оцінюють неоднозначно.

“Нам вдалося в багатьох випадках досягнути компромісних рішень, ми чуємо опозицію та інколи враховуємо думки, які висловлюють представники опозиції. Також з моєї точки зору позитивні досягнення парламенту, кількість документів, які розглядає парламент на сесійному тижні досить таки серйозне і якість документів також висока”, каже народний депутат, фракція Партії регіонів Олександр Єфремов.

“Коли вноситься у вівторок законопроект 600 сторінок, а в четвер він голосується, при чому про судоустрій, то зрозуміло, що такі законопроекти приймати не можна. Парламент можна закрити, можна Януковичу приймати закони і там же штампувати їх прийняття, от зараз рада працює в такому режимі. Я думаю, що цей медовий місяць пройде і вони зрозуміють, що до машини, ефективної державної машини, яку вони збудували треба ще додати розум, бо без розуму вона нікуди не рухатиметься”, каже народний депутат, фракція НУ-НС Анатолій Гриценко.

Якщо для коаліції понад 5 місяців роботи здалися плідними та компромісними з коефіцієнтом корисної дії понад 90 відсотків, то опозиціонери обурені - більшість їх не слухала. Тож жодного серйозного закону від меншості ухвалено не було, а всі опозиційні поправки відхиляли. Коаліціянти ж знаходять виправдання і цьому.

“Завдяки таким людям як Кармазін, Заєць, Черноволенко, які вносять 600 поправок, а з фракції яку вони представляють присутні тільки три людини, це неповага до парламенту, до людей, а основне це фінансово дуже накладно, тому що це все має транслювати телеканал “Рада”, а робота апарату, це дуже великі гроші з бюджету країни”, каже народний депутат, фракція КПУ Євген Царьков.

Та закони - це ще півбіди. Опозиціонери протягом сесії намагались всіх переконати - більшість, до якої час від часу почали долучатися депутати з різних фракцій, сформована неконституційно, тож і ухвалені документи є незаконними.

”Вона сформована була не за конституційним принципом, ви це добре знаєте, регламент в нас став вище конституції, тому зараз коаліція нараховує 260 голосів, мінус величезний полягає не тільки в тому що відбулася політична деформація, а деформація відбулась в тому, що закони більшість не читає і на автоматі голосуються надзвичайно принципові речі”, каже народний депутат, фракція БЮТ Іван Кириленко.

”Я би сказав сесія імені тушок вибачте за такий вислів, ця сесія пройшла під знаком поповнення правлячої коаліції ось цими політичними тушками, які забезпечують їй більшість, при чому більшість абсолютно бездумна в тому сенсі що навіть аргументовані пропозиції від опозиції відкидаються”, каже народний депутат, депутатська група "За Україну" В’ячеслав Кириленко.

Наступна, сьома, сесія парламенту розпочнеться у вересні. Першим у порядку денному буде закон про всеукраїнський референдум. Коаліціянти обіцяють, так само консолідовано, як голосували за попередні важливі законопроекти, підтримають і цей.