На жаль, всі ці прогнози не здійснилися, а лише розчарували суспільство. В ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу волонтер, засновник фонду Сергій Притула виловив свою думку про тих, хто дає марні надії українцям.
Читайте також 100% донатів йдуть на ЗСУ, – Притула розповів, за який кошт живе його фонд
Треба клепати по губах та головах
Притула пригадав весну 2022 року, коли фонд контрактував різні речі, БпЛА, оптику та інше, розуміючи, що воно прийде через 3 – 4 місяці. Водночас звідусіль йому говорили, що війна не надовго.
Мені казали: "Що ти розводиш паніку? Ти ж не орієнтуєшся, ти пеньок. Тут люди з таких високих кабінетів, кажуть, що ще трішки". І що далі? Це страшне. Це відверто біда,
– зазначив засновник фонду.
За його словами, треба клепати по губах та головах тих людей, які всю весну 2023 року працювали над тим, щоб в головах українців між словом "контрнаступ" і словом "перемога" з'явився знак рівності. Включно з людьми на високих посадах.
Коли заступник міністра оборони виходить і каже: "Коли ми підемо в контрнаступ, росіяни здригнуться". Чувак, від чого? У нас є літаки F-16, щоб прикривати цей контрнаступ? Чи в нас було достатньо сучасної бронетехніки? Чи, може, це від доброго життя фонд Притули збирав на протимінні трали? А як ви без них?
– мовив Притула.
Він зауважив, що щодо цього питання завжди дивиться, як військові між собою комунікують. Радості від того, що людям створили політику завищених очікувань, у військових теж не було.
"Я апологет занижених очікувань, тому що вони мають більш реальний вигляд. А якщо стається щось краще, то радість наша виростає у два рази", – додав засновник фонду.
Що кажуть в ГУР про війну та майбутнє Росії
У жовтні керівник ГУР МО Кирило Буданов сказав, що Україна вибилася з графіка, тому шанси закінчити війну у 2023 році значно зменшилися. На це вплинули різні причини – як суб'єктивні, так і об'єктивні. Проте конкретну причину очільник розвідки не назвав.
Ми з нього (графіка – 24 Канал) вибилися. Не відстаємо, а вибилися. Це зовсім інакше тлумачення,
– заявив Буданов.
Він наголосив, що не означає, що усе пішло шкереберть.
За словами Буданова, країна-агресор досі зберігає економічну стійкість, проте справжні проблеми вже видніють на обрії. У Росії посилюються кризові явища.
Які 3 фактори впливають на стабільність у Росії
- системні зміни в економіці;
- зовнішнє постачання товарів військово-технічного призначення;
- зростання втоми від війни.
Наразі країна-терористка має такі проблеми:
- криза пального;
- суттєве подорожчання продуктів;
- втома від війни.