Рік тому Міжнародна спільна слідча група з розслідування катастрофи МН17 попросила про допомогу – встановити осіб, які ховаються за позивними "Дельфін" і "Оріон". Обидва причетні до цієї трагедії. Були відомі лиш їхні імена, по-батькові і високий ранг "Дельфіна".

Читайте також: Держсекретар США назвав Україну основною проблемою для нормалізації відносин з РФ

Російським журналістам з видання The Insider і розслідувачам Bellingcat вдалось встановити одного з них – Миколу Ткачова. Відставний генерал-полковник – єдиний з такими прізвищем, ім'ям і по-батькові серед російського високого командування. В Сирії він був головним воєнним радником, керував військовою частиною на кордоні з Україною. Її ліквідували через два місяці після збиття "Боїнга".

Журналістам був потрібен голос генерала, щоб підтвердити свою теорію. Вони схитрували і попросили його про інтерв'ю на іншу тему.

Редакція просить вибачення у генерала Ткачову у зв'язку з тим, що ввела його в оману щодо реальної мети дзвінка, і в своє виправдання може послатися лише на високу суспільну значимість досліджуваної теми,
– зазначили в опублікованому розслідуванні.

Отримані зразки відправили на дві фонетичні експертизи. В Литовському центр судової експертизи їх досліджували знані експерти. Там вважають, що "Дельфін" і Ткачов це з високою вірогідністю та ж сама людина. В університеті Колорадо в США голоси аналізували спеціальною програмою. 428 до 1, що це голоси того самого чоловіка.

Роботою журналістів і активістів вже зацікавилось офіційне слідство.

Читайте також: Один із найкращих чинних боксерів сучасності хоче отримати громадянство Росії

Це вже не перший російський військовий, який засвітився у справі "Боїнга". До цього волонтери встановили особу "Хмурого". Ним виявився російський генерал-майор Сергій Дубинський. Він безпосередньо займався транспортуванням БУКа, привезеного з Росії.

Рейс малайзійських авіаліній Амстердам – Куала-Лумпур збили ракетою "земля-повітря" з окупованої території Донеччини 17 липня 2014 року. Тоді загинуло 298 людей. Розслідування досі триває.