Про це під час річного звіту 3 березня розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль, повідомляє 24 Канал. За його словами, Україна працює над тим, аби конфіскувати заморожені російські активи або будь-яким іншим способом отримати їх для відновлення.
До теми Уряд затвердив Державну антикорупційну програму: чому це дуже важливо
Шмигаль розповів про збитки України
Шмигаль зазначив, що у 2022 році витрати бюджету становили 2,64 трильйона гривень, а доходи – 1,33 трильйона гривень.
"Близько 62% — наші кошти та облігації. 38%, або 38 мільярдів доларів – грантові кошти та пільгові кредити наших партнерів", – додав прем'єр.
Він зазначив, що держборг за рік збільшився лише на 13 мільярдів доларів, тобто до 111 мільярдів.
Цьогорічний дефіцит бюджету оцінюють в 38,5 мільярда доларів. Його Україна хоче профінансувати з допомогою партнерів. Зокрема, у цьому має допомогти фінансовий Рамштайн – фінансова платформа донорів України збиратиметься щомісяця, а на високому рівні – раз на квартал.
За словами Шмигаля, у цьому форматі також обговорюватиметься забезпечення у 2023 році 17 мільярдів на швидке відновлення та фінансування повоєнного відновлення.
Він додав, що оцінка збитків від російської збройної агресії, верифікована Світовим банком, станом на 1 червня 2022 року становила 350 мільярдів доларів. Станом на 1 січня 2023 року очікується її зростання до 600 – 750 мільярдів.
Єдине фактично велике і достатнє джерело, яке може покривати велику частину відновлення України – це, безумовно, російські активи, заморожені у країнах-партнерах,
– зазначив глава уряду.
Україна наразі працює над тим, щоб конфіскувати ці активи або будь-яким іншим способом отримати їх для відбудови держави.
“Безумовно, проєкти приватного і державного партнерства, кошти міжнародних фінансових організацій, кошти бізнесу, донорів, державного бюджету — всі будуть спрямовуватися на всі проєкти відновлення", – пояснив прем'єр.