Зеленський заявив, що давно знайомий з керівником Венеційської комісії Джані Букіккіо. За словами президента, Букіккіо був здивований, що йому відправили на розгляд законопроєкт, який не пройшов друге читання.
До теми "Усі помилки зникли": нардеп заявив, що комітет передав на підпис закон про олігархів
Зеленський пояснив, що наразі це не зовсім зрозумілий документ, це не закон. Тому глава комісії хотів побачити законопроєкт в остаточному вигляді, підписаний президентом. Після цього Україні нададуть висновки.
Чому Разумков хотів отримати висновки так швидко
Президент переконаний, що колишній голова Ради Дмитро Разумков хотів отримати висновки Венеційської комісії швидко, "щоб вплинути на те, щоб депутати у Верховній Раді не голосували за друге читання". Зеленський назвав це дрібним та помилковим політичним кроком.
Тому я і подзвонив пану Букіккіо, я йому сказав: "Я вам обіцяю, ми відправимо законопроєкт, який буде підписаний президентом України, щоб його розглянула Венеційська комісія"",
– наголосив Зеленський.
Що цьому передувало
- Верховна Рада 23 вересня проголосувала за законопроєкт про олігархів.
- Однак прийняли одразу 3 суперечливі поправки – 396, 398, 406. Вони стосуються того, хто має вносити осіб до реєстру олігархів – РНБО чи НАЗК.
- Нардеп Ярослав Железняк раніше казав: аби виправити юридичні колізії, закон треба переголосувати.
- Водночас Федір Веніславський запевнив, що суперечності ініціативи можна усунути за допомогою статті 131 регламенту. Тому, за його словами, нардепи не будуть ще раз голосувати за закон про олігархів.
- Разумков звернувся до Венеційської комісії з проханням перевірити законопроєкт.