За інформацією голови фракції "Голос" Ярослав Железняка, комітет Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки передав на підпис законопроєкт №5599 – про олігархів.
Раніше "Слуги" пропонують повторно голосувати за законопроєкт про олігархів
Комітет передав проєкт закону про олігархів на підпис
Якимось "чудесним" чином в самому комітеті та виправили всі помилки, які допустили під час голосування (залишили тільки РНБО та інше),
– зазначив Железняк.
Він додав, що той текст, який передали на підпис, не відповідає тому, за який проголосував парламент. "Виходить, взагалі неважливо, що там депутати в Раді голосують, якщо потім можна написати текст, як треба", – заявив нардеп.
Хто повинен підписати документ
Крім того, Железняк вважає, що є ще й інша інтрига – хто повинен підписати цей законопроєкт.
Адже на момент голосування за документ спікером Ради був Дмитро Разумков. За законом саме він мав би поставити свій підпис.
Думаю, що і на цю норму закриють очі і, попри все, дадуть на підпис новому спікеру,
– написав Железняк.
Нагадаємо, крісло спікера парламенту після відкликання Разумкова зайняв Руслан Стефанчук.
Законопроєкт про олігархів: останні новини
- Верховна Рада 23 вересня проголосувала за законопроєкт про олігархів, який підтримали 279 нардепів.
- Проте парламент прийняв одразу 3 суперечливі поправки – 396, 398, 406. Вони стосуються того, хто має вносити осіб до реєстру олігархів – РНБО чи НАЗК. Це спричинило юридичні колізії.
- Железняк раніше казав: аби виправити це, закон треба переголосувати.
- Водночас голова робочої групи щодо законопроєкту про олігархів Федір Веніславський запевнив, що суперечності ініціативи можна усунути за допомогою статті 131 регламенту. Тому, за його словами, нардепи не будуть ще раз голосувати за закон про олігархів.
Текст допису Ярослава Железняка:
За моєю інформацією профільний Комітет уже передав на підпис закон # 5599 про олігархів.
Якимось "чудесним" чином в самому Комітеті і виправили всі помилки, які допустили під час голосування (залишили тільки РНБО та інше). Тобто передали текст, який, м'яко кажучи, не відповідає проголосованим Виходить, взагалі неважливо, що там депутати в Раді голосують, якщо потім можна написати текст, як треба)
За такою логікою могли б сімволічненько і в Трускавці проголосувати закон під діджей-сет "we will rock you")
Тут виникає друга інтрига: а хто ж повинен підписати? Адже в момент голосування #5599 главою Ради був Разумков. Іншого закон не дає) Та й рішення КСУ говорить, що підписує закони Спікер, який був на той час)
Але раз текст так бронетанкової виправили, то думаю, що і на цю норму закриють очі і, попри все, дадуть на підпис новому Спікеру
Думаю, колись історія, як зекономити 3 години часу і вже 18-ий день намагатися виплутатися із ситуації, раз по раз порушуючи нові норми законів, повинна увійти в підручники історії. А краще – в книгу "шкідливі поради для депутатів".