Через це президент пропонує внести корективи у законопроєкт – передати контроль над регулюванням обігу криптовалюти наявному органу. Мова йде про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку.

Цікаво Україна до кінця року внесе в ООН оновлені резолюції щодо Криму, – Зеленський

Закон вимагає додаткових витрат

Проєкт закону пропонує для контролю обігу віртуальної валюти створити новий орган. На думку президента, це призведе до значних витрат з державного бюджету. Через це президент скористався своїм правом вето.

Новий орган контролю за криптовалютою, який пропонували створити автори закону, мав бути одним із тих, які мали б слідкувати за законністю операцій, які проводитимуть з нею.

Однак Володимир Зеленський пропонує не створювати нових структур, а передати обов'язки уже наявній.

Легалізація криптовалюти в Україні: головне

  • 8 вересня 2021 року Верховна Рада підтримала закон про легалізацію криптовалюти. Згідно з ним, держава має регулювати створення, випуск та обіг віртуальних активів.
  • Однак цей закон не надає криптовалюті статусу платіжного засобу на території України. Тому ним залишиться лише гривня.
  • Україна може поповнити відносно невеликий список країн, де віртуальна валюта легалізована. Серед тих, хто підтримав офіційний обіг криптовалюти – Сінгапур, Німеччина, Люксембург та інші.