Від імені президента України до Меморіального комплексу "Бабин Яр" у Києві поклали квіти.
Важливо Аушвіц починався не в Аушвіці: ONUKA пом'янула жертв Голокосту
Володимир Зеленський заявив, що у роки Другої світової війни у нацистських таборах, катівнях, на каторжних роботах Україна втратила безліч своїх синів і доньок
Ми пам'ятаємо про них усіх. У нинішні непрості й тривожні часи українці та весь цивілізований світ мають продемонструвати особливу єдність, щоб більше ніколи не допустити масштабної війни та навіть можливості повторення подібних жахіть,
– зазначив український лідер.
Також відбулося покладання квіткових композицій до пам'ятного знака загиблим у Сирецькому концентраційному таборі та пам'ятного знака "Пам'ять заради майбутнього" на території Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр".
Що варто знати про цей день
Джерело: Армія Inform
- 11 квітня в усьому світі відзначають Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів. Ця дата з'явилася в пам'ять про повстання в'язнів концтабору Бухенвальд, яке відбулося 11 квітня 1945 року.
- Система концтаборів, вибудувана нацистською Німеччиною, є однією з найжахливіших і найпотворніших речей, до яких докотилося людство. Після приходу до влади нацистів на чолі з Гітлером боротьба з інакомисленням одразу набула вкрай жорстоких форм.
- Усього нацисти збудували 14033 концтабори. На територіях, підконтрольних гітлерівцям, у концтаборах, таборах смерті, в’язницях перебувало понад 20 мільйонів осіб із 30 країн світу. 12 мільйонів не дожили до звільнення. Серед загиблих – 5 мільйонів громадян СРСР, а також 6 мільйонів євреїв з різних країн.
Зеленський вшанував пам'ять жертв нацистських концтаборів / Фото ОП