Про це 24 Каналу сказав російський публіцист зі США Андрій Піонтковський. Найбільш чутливо на це відреагували бідні країни Африки, для яких зернове питання є критичним.
Дивіться також Подобається це Росії чи ні: Буданов про плани з відновлення експорту українського зерна
"Глобальний Південь відмовляється від Путіна. Це процес. Провідні країни регіону обурені поведінкою Росії стосовно продовольчого питання та зернової угоди, і перш за все постачань до найбільш чутливих у зерновому питанні країн Африки, яким загрожує голод", –
мовив публіцист.Водночас Глобальний Південь не займає однозначно проукраїнську позицію, тому що має упередження щодо Заходу. Власне, вони нічого не мають проти України, але вона нині є членом Західної коаліції.
Як Путін підштовхує Глобальний Південь до України: дивіться відео
Реакція ПАР на "зернову щедрість" Росії
Під час саміту у Санкт-Петербурзі лідери африканських країн порушили питання продовження дії зернової угоди. Очевидно, їх не задовольнила "подачка" Росії у вигляді 50 тисяч тонн зерна найбіднішим країнам Африки.
"З цього приводу влучно висловився президент ПАР. Він сказав, що вони приїхали на саміт не милостиню просити, а розв'язувати проблему із зерновою угодою", –
згадав Андрій Піонтковський.Зернова угода: останні новини
- В інтерв'ю болгарському виданню глава ГУР МО Кирило Буданов заявив, що Україна експортуватиме зерно, подобається це Кремлю чи ні. Він також додав, що вже вживаються відповідні заходи, які дозволять це робити.
- В Інституті вивчення війни вважають, що немає ознак, що Росія планує повернутися до зернової угоди. Але для того, щоб продовжувати експорт зерна, Україні не потрібна Росія. Для України вигідніше, аби всі бачили, що країна-агресорка неспроможна до нормальної світової дипломатії.
- В українській розвідці планують перевірити всю інформацію щодо вибуху у порту Туреччини, який відбувся 7 серпня, коли завантажували судно зерном. В ГУР припускають, що до інциденту може бути причетна Росія.