Поїхали на дачу! Що намалювалося в голові? Шашличок, лежанок. Можливо навіть біля басейну і коктейль у руці. Але так було не завжди. І навіть ваш ведучий Ярослав Демяненко добре пам'ятає часи, коли поїздка на дачу означала важку фізичну працю на землі. Ну а винагородою ставав урожай з овочів і фруктів.

Сьогодні згадуємо улюблений літній курорт – дачу. Хто і за які заслуги їх отримував. Коли дачі стали фазендами. І як залізниця долучилася до розбудови дачних ділянок.

Читайте також: Згадати Все. Принади й жахіття життя в гуртожитку

Квартира, машина, дача. В економ-варіанті – тачка, дачка і собачка. Вважалося, що цього набору абсолютно достатньо для щасливого життя у радянському союзі. І якщо тачку і собачку можна було купити чи дістати, то дачу лише отримували. Хоча і це слово не дуже підходить.

Навіть саме слово дача – похідне від "дати". В часи феодалізму землю і дворянський статус давали як привілей від монарха за заслуги перед державою. В Союзі масштаби трохи зменшились. Титули перетворились на "високе звання радянського громадянина", а маєтки стали дачами.

Щоб дізнатись більше – дивіться новий випуск програми "Згадати Все".