Юлія Кацімон – диспетчерка пожежної частини, жителька села Литвинівка, Димерської громади Київщини.

Дивіться також Мріяв про це 5 місяців: щемливе відео дзвінка коханій після полону

Жінка потрапила у полон у березня 2022-го

З перших днів повномасштабного вторгнення Юлія надавала гуманітарну допомогу людям, які цього потребували. Евакуювала мешканців із північних населених пунктів. Працювала до тих пір, поки не потрапила у полон, де пережила фізичні та моральні тортури.

"Щодня переводили на безпечну територію близько 1,5 – 2 тисяч людей. У цілому було виведено до 15 тисяч людей. Евакуація тривала, доки нас не взяли в полон, 20-го березня", – розповіла Юлія.

Під час полону, в окремій кімнаті Юлії Кацімон нанесли тяжкі тілесні ушкодження, били безжально по тілу, обличчю, погрожували трибунальним судом від Росії. Наступного дня жінку привели в інше приміщення, де перебували ще 33 українських військових.

Рятувальниця пробула у полоні понад рік

Окупанти пропонували писати зобов'язання про співпрацю з Росією. Спочатку полонених привезли до Білорусі, а потім до Брянської області, у СІЗО. Катували, зобов'язали говорити про те, що Росія переможе, змушували писати звернення до українських матерів.

9 квітня Юлія повернулася по обміну з полону. Але ні на день не припиняла допомогу тим, хто того потребував.
За сміливі та рішучі дії, відданість українському народу Юлія Кацімон нагороджена відомчою відзнакою ДСНС "За відвагу в надзвичайній ситуації".

Скільки українських воїнів вважають зниклими безвісти

  • Зниклими безвісти вважаються близько семи тисяч українських військових. Про це повідомив в ефірі телемарафону уповноважений по особах, які зникли безвісти за особливих обставин.
  • Він додав, що згідно зі статистикою, зазвичай близько 60 – 65% із зниклих безвісти перебувають у полоні. Інші, за його словами, можуть бути загиблими.