Про це заявив керуючий партнер, керівник практики будівельного права ЮФ ConstructiveLawyers, президент ВГО "Асоціація допомоги постраждалим інвесторам" Олексій Гончарук.

"Така можливість є тільки в одному випадку, якщо вдасться довести, що власники цієї юридичної особи вчинили злочин. Якби щодо них набув чинності вирок суду, і їх засудили, наприклад, за шахрайство у зв'язку з тим, що вони людям обіцяли з самого початку одне, свідомо розуміючи, що вони виконувати цього не будуть. Якщо цю конструкцію вдасться визначити, то в такому разі можна розраховувати на рішення — компенсацію в якості потерпілих у кримінальній справі. Це єдиний механізм, який теоретично можна було б використовувати для того, щоб люди отримали компенсацію від забудовника. Але я в це не вірю, оскільки подібних прецедентів в Україні я не знаю. Тому це скоріше теоретична можливість, ніж практична", — констатував юрист.

Експерт підкреслив, що термін позовної давності по "Сферастрой-інвесту", який починав будівництво ще в 2007 році, вже пройшов і тепер є два шляхи розвитку подій.

"Є позовні вимоги, які в загальному порядку обмежені трьома роками. Припустимо, інвестори дізналися, що їхні права порушені набагато пізніше, але це все одно занадто великий термін для висунення будь-яких цивільно-правових претензій. Два шляхи у цій історії. Шлях перший — це кримінальна справа, це вирок суду, за яким інвестори будуть визнані потерпілими, і тоді вони можуть розраховувати на якусь грошову компенсацію у зв'язку з тим, що стосовно них вчинено злочин. Другий шлях — це об'єднання зусиль, проведення інвентаризації того, що там є в активах-пасивах, оформлення на себе всіх дозвільних документів та використання цього активу групою інвесторів. Тобто, його можна продати, а, наприклад, виручені гроші поділити, або шукати нового інвестора. Другий шлях мені бачиться реалістичнішим", — говорить Олексій Гончарук.

Нагадаємо, жителі Запоріжжя, які купили квартири в будинку, який будувала сімейна компанія глави "Укрзалізниці" Олександра Завгороднього, вимагають у чиновника завершити будівництво об'єкта. Більше двох десятків сімей звернулися з відкритим листом до прем'єр-міністра Арсенія Яценюка з проханням взяти проблему під особистий контроль.

За словами постраждалих, в результаті недобросовісних дій забудовників, в число яких входить компанія ТОВ "Сферастрой-Інвест", що належить сім'ї Завгороднього, вони залишилися без обіцяних квартир і без заощаджень. Роботи на об'єкті багато років не ведуться. Вкладники зверталися до Генеральної прокуратури і до представників місцевої влади, але нічого не змінилося. У свою чергу забудовник відмовився вирішувати їх проблему.
Жертви забудовників пропонують главі "Укрзалізниці" Олександру Завгородньому взяти участь у завершенні будівництва.