Три роки безвладдя у селі на лінії фронту закінчились кілька тижнів тому разом із приходом українських військ. Вперше з часу окупації до Катеринівки, де живе майже 300 людей, приїхали представники влади. Підготовлені, бо одну з проблем вирішили. Поїздки з села чи до нього через пункт пропуску були дозволені лише з 8 години ранку до 5 години вечора. Відтепер місцевим вже дозволили минати блокпост з 6 ранку до 8 вечора. Екстрені служби будуть їздити цілодобово.
Читайте також: У прифронтовій Мар'їнці без світла залишилися 300 домівок, для ремонту потрібна "тиша"
У селі наразі живуть 20 дітей. Більшість – школярі. Щоб продовжити навчання, їм доводилось кілька кілометрів йти пішки, фактично вздовж лінії фронту.
Ми плануємо до Катеринівки запустити окремо шкільний автобус, щоб він возив дітей до міста Золоте, де вони навчаються по сьогоднішній день. І також плануємо запустити маршрутний автобус,
– розповів заступник керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Клименко.
Долучаться до вирішення проблем і військові. Лінія фронту розташована на околиці села. Тому без відома військових нічого не відбувається.
Читайте також: Доба в АТО: понад годину противник обстрілював українських військових
Та найбільше місцеві чекають на вугілля. Попри шахти поруч доставити його до сірої зони було складним завданням.
Це проблема номер один в селі. Тут нема ні газу, нічого. Світло дороге. Ми всі маємо пічне опалення,
– поскаржилась місцева жителька Галина Петрівна.
У Катеринівці невдовзі відкриють пошту, приїжджатимуть представники банку. Прохань місцевих ще чималий список. З якимись доведеться почекати, якісь – виконати неможливо через близькість фронту. Продовжують допомагати міжнародні організації, цього разу на Луганщину привезли гігієнічні набори.