Чимало з цих героїв дуже швидко пішли з життя. А ті, кому пощастило більше, багато часу проводять у лікарнях. Вони досі пам'ятають події 30-річної давності.
Дмитро Щіпець пригадав, як разом із колегами ліквідовували аварію на атомній станції. Тоді його, молодого рятувальника, відправили зводити цементну подушку під зруйнованим реактором.
Повернувшись додому, чоловік усі фотокартки та речі, які нагадували про той "чорний" час, віддав до Черкаського музею. За його словами, сюди приходить рідко, бо відразу ніби повертається назад у Прип'ять. Найважче йому дивитися на фото з колегами, яких уже немає серед живих.
Читайте також: У мережі з’явилось відео розкрадених будівель Чорнобиля
У Черкаському музеї багато речей, які розповідають історію 4 тисяч черкаських пожежників, які ліквідовували вибух на Чорнобильській атомній станції.
Традиційно, сьогодні, рятувальники, які були у Прип'яті, приходять до пам'ятника жертвам Чорнобильської катастрофи. На жаль, щороку збирається все менше людей.
А Щіпець після зустрічі з колегами обов'язково йде до храму, де згадує усіх колег-рятувальників, яких уже немає поруч і просить здоров'я для кожного, хто разом із ним пам'ятає ці чорні дні.
Автор сюжету — Юлія Порпленко.