Про це у відповідь на звернення юристів Bihus.info повідомили у Генеральній прокуратурі України. Депутату з фракції "Відродження" інкримінують зловживання владою (ст. 364 ч.2 Кримінального кодексу України) та незаконне збагачення в особливо великих розмірах (ст. 368-2 ч.3 Кримінального кодексу України). Розслідування доручено Національному антикорупційному бюро.

Витяг з листа ГПУ

"За фактом набуття останнім (Яценком – 24), як службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, у власність активів у вигляді рухомого та нерухомого майна у значному розмірі, що значно вище розміру задекларованих ними доходів, які в подальшому переоформив на близьких осіб", – аргументуються в листі ГПУ особливо великі розміри незаконного збагачення депутата.

Читайте також: Як українські олігархи "билися" за цінні родовища: резонансне розслідування

Нагадаємо, влітку 2017 журналісти "Наших грошей" з’ясували, що на тестя народного депутата Антона Яценка, причетного до низки корупційних схем національного масштабу, записаний палац на 1500 квадратних метрів. Також тесть нардепа є власником низки елітних квартир та комерційної нерухомості. Попри це, тесть депутата живе у селі під Києвом, а всю нерухомість отримав у подарунок від самого Яценка.

Передусім мова йде про палац у елітному селищі Козин під Києвом на 1,33 гектара землі, на якій розташований будинок загальною площею 1520 квадратних метрів, професійний тенісний корт, басейн і т.д.

Будинок тестя народного депутата Антона Яценка

Крім цього, депутата Яценка підозрюють у зловживанні службовим становищем у сфері держзакупівель через контроль СГО "Тендерна палата України".

Нагадаємо, діяльність спілки ГО "Тендерна палата України" вважають однією з найбільших загальнонаціональних корупційних схем. У 2006-2008 роках охочі взяти учать у тендері мали подати замовнику низку документів, однак зробити це напряму не могли: між учасником і замовником вклинювався приватний посередник, якому учасник змушений був платити за різні послуги – консультації, оформлення документації, витяги, оголошення тощо.

Згідно з підрахунками ГоловКРУ, лише за перші півроку ця схема витягла з кишень учасників тендерів 930 мільйонів гривень (на той час 200 мільйонів доларів). Відтак за 2,5 роки існування спілка могла спричинити збитків на 1 мільярд доларів.

При цьому і СГО "Тендерна палата України", і деякі посередники були напряму пов’язані з Антоном Яценком та його родиною.

Повний випуск розслідування "Наші гроші з Денисом Бігусом" дивіться тут.