Журналісти встановили, що Порошенко в жовтні 2014 року створив Prime Asset Partners Limited — компанію на Британських Віргінських островах (BVI), яка створила CEE Confectionery Investments Limited — компанію на Кіпрі, а кіпрська компанія створила Roshen Europe BV — компанію в Нідерландах,
— написав він у своїй колонці на "Економічній правді".

Водночас самі ж журналісти у своєму розслідуванні зазначають, що документи Asset Partners Limited, створеної Порошенком на Британських Віргінських островах, були спрямовані Ротшильдам, проте звинувачують главу держави в тому, що він не передав Roshen у "сліпий траст", а також ухилився від сплати податків в Україні.

"Обидва твердження — це брехня. З використанням відкритих українських реєстрів нескладно простежити, що у відкритого акціонерного товариства "Київська кондитерська фабрика "Рошен" два акціонери, які володіють майже 100% акцій - це дочірнє підприємство "Кондитерська корпорація "Рошен" (73,4772 % акцій) і ТОВ "Центрально-європейська кондитерська компанія" (23,5464% акцій)", — пояснює Родзінський.

Дочірнє підприємство "Кондитерська корпорація "Рошен" на 100% належить ТОВ "Центрально-європейська кондитерська компанія", а ТОВ "Центрально-європейська кондитерська компанія" на 85% належить нідерландській ROSHEN EUROPE B. V, а кінцевим беніфіціаром вказаний президент України Петро Порошенко.

Дивіться також: Подвійне життя Порошенка: повна версія розслідування про офшорну компанію Президента

Таким чином, ми легко встановили, що Порошенко продав нідерландську ROSHEN EUROPE B. V. — 85% власного статутного капіталу ТОВ "Центрально-європейська кондитерська компанія", яка контролювала його кондитерську фабрику "Рошен".

Родзинський пояснює, що оскільки частина, що належить Порошенку, у статутному капіталі ТОВ "Центрально-європейська кондитерська компанія" була продана за номінальною вартістю, то податкові зобов'язання у Порошенка виникнути не могли, що спростовує твердження журналістів про нібито ухилення від сплати податків в Україні.

Європейське податкове законодавство таке, що після сплати всіх податків в Україні дивіденди, відправлені з України до Нідерландів, з Нідерландів на Кіпр, а з Кіпру на Британські Віргінські острови, більше не будуть обкладатися податком у Європі, а законодавство на Британських Віргінських островах майже нічим не відрізняється від англійського.

Що стосується відсутності в декларації у Порошенка акцій на 1000 доларів його BVI компанії Prime Asset Partners Limited, то згідно з усталеною практикою, такі акції просто не оплачуються під час створення компаній. Їх вартість "нуль". Часто цей "нуль" місцевий юрист, оформляє компанію, технічно надає її власникові, відповідно "нуль" не може бути внесений в українську декларацію,
— пояснив юрист.

Повтор програми "Подвійне життя Президента" дивіться на 24 Каналі сьогодні, 4 квітня, о 19:15.

Нагадаємо, 3 квітня було оприлюднено масштабне корупційне розслідування, яке ґрунтується на Панамських документах і викриває причетність десятків політиків вищого ешелону, бізнесменів і впливових людей різних країн, включаючи навіть президентів, до володінню і користуванню офшорними компаніями для виведення коштів та ухилення від сплати податків. Серед фігурантів розслідування опинився також президент України Петро Порошенко.