Третього березня 2018 року працівники поліції розігнали наметове містечко під Верховною Радою. У центрі подій був і журналіст "Радіо Свобода" Сергій Нуженко.
Читайте також: Порошенко грубощами відповів на запитання журналіста в Миколаєві: відео
Раптом поліцейський підійшов до кореспондента зі спини та розпилив газ йому в обличчя.
Я відчув фізично струмінь від газового балончика, і зразу ж праворуч від мене побіг працівник поліції, який в руках тримав цей балончик,
– розповів журналіст Сергій Нуженко.
Під час сутички між нацкорпусом та поліцією на столичних Осокорках у фотокореспондента, заслуженого журналіста України Єфрема Лукацього теж бризнули газом. Професійний фотограф навіть встиг це сфотографувати. Нападником виявився полісмен.
Журналісти почали згадувати бурхливий 2010 та страшний 2014 роки
Під час сутички у Святошинському суді полісмени повалили на землю та побили журналіста "Громадського" Дмитра Реплянчука.
Мене повалили на землю. Спершу одна людина, потім ще троє бійців полку почали мене бити ногами. Я закрився, згрупувався і тримав біля себе камеру,
– згадав журналіст "Громадського" Дмитро Реплянчук.
У всіх випадках правоохоронці чітко розуміли, що нападають на журналістів. Ті мали при собі посвідчення, тримали у руках професійну техніку. У справах Єфрема Лукацього та Сергія Нуженка фігурують бійці спецпідрозділу ТОР, що входить до складу патрульної поліції.
Читайте також: Напади на активістів в Україні: чому місцеві "царьки" відчувають безкарність
Керівництво підрозділу на запит журналістів, чому їхні бійці ігнорують розпізнавальні знаки працівників ЗМУ, надіслало відписку: "Проводиться службова перевірка та з'ясування всіх обставин подій стосовно кожного повідомлення щодо можливих неправомірних дій патрульних поліцейських та у випадках, передбачених законом, застосовуються відповідні дисциплінарні стягнення". Тож полісмени отримували лише дисциплінарні покарання, тобто штраф. А перед журналістами керівництво ввічливо вибачалося.
Керівництво фактично толерує протидію журналістам, особливо якщо це стосується розслідувань діяльності певних високопосадовців чи висвітлення протистоянь навколо протидії забудов. Насправді безкарність породжує збільшення насильства,
– пояснив виконавчий директор Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин.
А з наближенням президентських та парламентських виборів ситуація загостриться, застерігають у Transparency International. На жаль, нові правоохоронці часто не зраджують старим традиціям.