Праця - титанічна, зважаючи на те, що фонд книгосховища налічує понад 150 мільйонів текстів. І ще 7 мільйонів щороку його поповнюють.

"Ми розпочали роботу з рукописів Леонардо да Вінчі. Увесь манускрипт можна переглянути від палітурки до палітурки - усі 570 сторінок. Більше того, зображення можна збільшувати і вивчати в деталях, обертати як завгодно. До того ж, з електронного тексту зручно робити переклади", - розповідає начальник фінвідділу бібліотеки Баррі Сміт.

На сьогодні опрацьовано лише 1% книг з бібліотеки, але відмовлятися від ідеї ніхто й не думає. Відсканований текст, скажімо, можна озвучити за допомогою спеціальної програми. Відтак, незрячі люди також зможуть з ним працювати. Окрім цієї, є багато інших переваг.

"Головний плюс - це доступ. Наша колекція книг - незрівнянна, але який в ній сенс, якщо читач не має до неї доступу. Не кожен може регулярно приїздити в читальні зали. Коли ми відскануємо усе це багатство, ним зможе скористатися кожен охочий", - каже куратор бібліотеки Едріан Едвардс.

Також, за словами кураторів, ревізія усього книгосховища дозволить дізнатися багато чого нового. Вчені перетрусили лише 1%, але уже побачили деякі факти в іншому світлі. Та й це ще не все.

"Окрім того, відскановані книги легко зберігати. Манускрипти, скажімо, виготовлені з органічних матеріалів. Як би Ви за ними не доглядали, час всеодно бере своє - книги розпадаються. Відскановані матеріали, натомість, майже вічні", - запевняє куратор бібліотеки Едріан Едвардс.

Ініціатори проекту планують передовсім створити електронні копії рідкісних видань. План на наступні 2 роки - рукопис Льюїса Керрола "Аліса в Країні Чудес", "Коран" султана Бейбарса, перша англомовна Біблія, та ще близько 70 публікацій та записників.