Цьогоріч літо в Європі одне з найспекотніших за останні роки. Однак, як відомо, слідом за жарою може сильно дощити. Власне, читайте в цьому матеріалі 24 Каналу, де станом на 26 липня опади наробили чимало лиха.
Дивіться також Напередодні серпня Україну накриють сильні зливи, грози, шквали та град
Де лютувала негода?
Хмельниччина
Як пишуть у ДСНС Хмельницької області, сильна злива з буревієм, вітром та градом ввечері 25 липня була в Кам'янець-Подільському районі. Найбільше постраждали міста й села Закупненської та Чемеровецької громад.
Повалені дерева перешкоджали руху автотранспорту дорогами, пошкодженні лінії електропередач, зірвані дахи з приватних будинків, садочків, шкіл та гімназій. Фахівці працюють, демонтують аварійні елементи конструкцій.
Загалом було залучено 8 одиниць пожежно-рятувальної та спеціальної техніки, а також 37 надзвичайників.
Наслідки буревію у Хмельницькій області / Фото ДСНС
Тернопільщина
Голова Тернопільскої ОВА Володимир Труш повідомив 25 липня, що через град та сильні пориви вітру в регіоні зафіксовано:
- руйнації покрівель житлових будинків;
- обірвані лінії електропередач,
- падіння дерев на проїжджі частини;
- пошкодження автомобілів.
Однак більшість наслідків негоди уже вдалось ліквідувати. "Проїзд дорогами області забезпечено", – констатував посадовець та додав, що влада шукатиме джерела для відшкодування наслідків негоди для населення.
Що відбувається на Тернопільщині після зливи / Світлини Труша
Вінниччина
Внаслідок зливи у Вінницькій області 25 липня, як інформують рятувальники, сталося масове падіння дерев на проїжджі частини. Зо добу ДСНС-ники 12 разів виїжджали на розпилювання стовбурів.
Водночас станом на 26 липня надзвичайники надають допомогу жителям населених пунктів, що постраждали через погану погоду: "Випадки падіння дерев на житлові будинки зафіксовані в селі Барські Чемериси, селищі Крижопіль та в місті Бар, де повалене дерево частково зруйнувало дах 2-поверхового будинку".
Злива пошкодила будинки на Вінниччині / Кадри ДСНС
Івано-Франківщина
В Івано-Франківській обласній державній адміністрації 26 липня заявили, що через сильні пориви вітру, в таких населених пунктах через повалення дерев було пошкоджено дахи житлових будинків: Шевченкове, Поплавники, Пукасівці та Галич.
Окрім того, за допомогою бензопил рятувальники розрізали близько 20 дерев, які попадали на дороги. Також тривають інші роботи щодо допомоги населенню. Без покрівлі залишилось 8 житлових будинків.
Брифінг представника ДСНС щодо наслідків негоди на Івано-Франківщині: дивіться відео
Що робити у разі зливи?
У разі негоди, зокрема зливи, чи тим паче буревію, важливо дотримуватись певних заходів безпеки, аби вберегти своє здоров'я та уникнути можливих ризиків.
- Залишайтесь всередині. Намагайтесь залишитися в замкнутому приміщенні, наскільки це можливо.
- Уникайте місць з підтопленням. Не ходіть або не водіть машину по ділянках з водою під час зливи, оскільки ви можете не побачити підтоплені дороги чи небезпечні об'єкти під водою.
- Вбережіть від блискавки. Якщо ви опинились на вулиці під час грози, уникайте високих дерев чи металевих конструкцій.
- Тримайтесь якомога далі від води. Не переходьте через річки або потоки, де піднялась вода через зливу, оскільки потік може бути сильним і небезпечним.
- Не користуйтесь електроприладами. Під час грози краще не використовувати електричні прилади. За можливості вийміть їх з розеток.
- Зберігайте необхідні запаси. Потурбуйтесь про наявність свічок, батарейок, вода в оселі, а також підготуйте їжу, яку можна приготувати без використання плити.
- Залишайтесь проінформованими. Слідкуйте за прогнозами погоди та повідомленнями від місцевих владних органів.
- Будьте готовими до евакуації. Якщо буде розпорядження від влади про евакуацію з потенційно небезпечного регіону, дійте оперативно та організовано.