У заповіднику "Тиха бухта" десятки років відпочивали туристи з наметами. Люди заїжджали на його територію автомобілями і розставляли намети поблизу моря. Раніше щоб зайняти краще місце, відпочивальники приїжджали на берег "Бухти" на початку літа. Бо якщо трохи забаришся, намет уже ставити ніде.
Раніше відпочивальників у "Тихій бухті" було чимало
Тепер правила змінилися. Автомобілем заїхати на територію заповідника заборонено. Навіть якщо вам потрібно лише вивантажити речі. Намети ставити дозволяють, навіть безкоштовно. Але якщо потрібні дерев’яні піддони в оренду, адміністрація надає їх за ціною від 350 рублів за добу (приблизно 150 гривень).
Читайте також: Окупанти стріляють з танків у Криму
Дехто з відпочивальників підозрює, що чиновники навмисно перекривають кисень туристам, аби ті у Крим не їздили.
За "Тиху бухту" взялося кероване Росією кримське Мінекології. Реалізує тут пілотний проект "Про природу". Насправді ж пробує передати заповідник в управління приватним фірмам. Чиновники вже оголошували декілька конкурсів, зокрема на підвезення від шлагбаума до пляжу. Пізніше його скасували через опір з боку місцевих активістів.
Людей змушують платити і за милування пам’ятками природи. Подивитися на водоспади і зубці Ай-Петрі, Долину привидів та печери обійдеться у суми від 50 до 200 рублів (20-85 гривень). І мало хто з відпочивальників знає, що насправді прохід має бути безкоштовним, платні екскурсії.
Дайвінг на Тарханкуті давно став популярним способом відпочинку
Щоб зануритися у воду мису Тарханкут ладшафтного парку "Атлеш", дайвери мають отримати дозволи від кримського Мінекології. Там вимагають наукових обґрунтувань для занурення.
Піклування про мис Тарханкут не завадило міністерству впустити на його територію авторалі "Баха-Крим". Вантажівки ганяли землями, які начебто знаходяться під особливою охороною.
Авторалі у ландшафтному парку "Атлеш"
А у звичайних автомобілістів проблеми можуть виникнути будь-де. Їм зась їздити чи паркуватися ближче як за 500 метрів від води. Автор заборони – те саме Мінекології. Воно посилається на водний кодекс Росії.
Заборона не говорить про те, що не можна паркуватися чи не можна рухатися. Заборона стосується тільки доріг та стоянок, які не обладнані твердим покриттям,
– пояснила заступник міністра екології у підконтрольному Кремлю уряду Криму Ольга Ставгородська.
Офіційних паркувань поблизу моря на півострові обмаль. Тож правила дратують і туристів, і кримчан.
Штраф складає від 3 до 4 тисяч рублів (1300-1900 гривень). Тож на дикого відпочивальника у Криму чекає сила-силенна несподіванок.
Повний випуск програми "Крим. Реалії" дивіться сьогодні о 18:30 на 24 Каналі.