Однак, є ризик, що скоро й ці зірки закриють хмари диму від забруднення атмосфери. Ще одна загроза для цієї зоряної величі - ілюмінація міст.
Задля можливості щовечора насолоджуватися Великою ведмедицею мешканці міста прагнуть створити перший у світі зоряний заповідник. Головним натхненником цього проекту є Грем Мюррей, місцевий адвокат. Його заповітна мрія - аби небо над його головою завжди залишалося таким же чистим, як і в день його народження.
“Ми повинні захистити наше небо. Якщо не для себе, то бодай для науковців з астрономічної лабораторії на Маунт Джоні”, - каже голова управління туризму та розвитку Макензі Грем Мюррей.
Для охорони зоряного неба в окрузі з 1981 року діє програма пом’якшеного режиму освітлення. Зокрема, тут використовують такі джерела освітлення, які не затемнюють нічне небо. Туристи про це знають і все частіше приїжджають до озера Текапо, аби поглянути на найчистіше в світі зоряне небо.
“Враження всіх просто перехоплюють, адже не кожному довелося хоча б раз в житті побачити таке чисте зоряне небо. Мене питають, чи дійсно можна побачити стільки зірок одночасно, і я запевняю, що це цілком реально”, - каже Ед Ешфорд.
До охорони зоряного неба долучилася і ЮНЕСКО - організація запропонувала включити зоряні заповідники до світової спадщини людства. У Текапо переконані, що їхній шматочок зоряного неба може стати пілотним проектом, який надихне інших на створення таких заповідників по всьому світу.
Вночі над кожним містом висить так звана світлова завіса. Це світло від різноманітних джерел, яке відбивається від хмар пилу чи вологи над дахами будинків. Саме воно й перешкоджає сповна насолодитися красою нічного неба.
Якщо ідею зоряних заповідників підтримають, то в нашої стражденної екології з’явиться непоганий шанс на порятунок.